Liga Narodów: POGROM! Niemcy upokorzone.. Hiszpania z trzema punktami

uefa.com/ nations league/ spain-ukraine

Reprezentacja Hiszpanii w pełni zasłużenie znokautowała kompletnie bezradne Niemcy aż 6:0. Goście oddali jedyny strzał w 77 minucie, co przy osiemnastu uderzeniach gości wyglądało katastrofalnie.

Pierwsza część gry była solidnie zaskakująca, ponieważ Hiszpania całkowicie ją zdominowała. W 7. minucie, Manuel Neuer obronił strzał Sergio Ramosa. Na początku drugiego kwadransa, Fabian Ruiz doskonale dośrodkował na głowę Álvaro Moraty, a napastnik gospodarzy skierował piłkę do bramki. Potem snajper Juventusu ponownie trafił do siatki gości, ale arbiter odgwizdał spalonego. W 30. minucie, Neuer uratował swój zespół po strzale Ferrana Torresa. Chwilę później, golkiper naszych zachodnich sąsiadów nie dał sobie rady ze strzałem gracza Manchesteru City i było już 2:0. W 38. minucie, ponownie stały fragment gry wykonał Fabian Ruiz, a do siatki trafił Rodri.

️W drugiej odsłonie, sytuacja na boisku nie zmieniła się. Trudno powiedzieć, co było przyczyną tego, że Niemcy grali do tego stopnia fatalnie. W 48. minucie, Neuer obronił próbę Daniego Olmo. Jeszcze w tym kwadransie, wynik na 4:0 podwyższył Ferran Torres. Chwilę później, nad poprzeczką uderzył Rodri. Potem bliski dojścia do piłki był Morata, ale zabrakło mu centymetrów. Następnie Fabian Ruiz zanotował trzecią asystę w tym spotkaniu, a hat-tricka ustrzelił Ferran Torres. Czas mijał nieubłaganie, a goście oddali pierwszy i zarazem ostatni strzał dopiero w 77 minucie – Serge Gnabry huknął w poprzeczkę. W końcówce, wynik ustalił na 6:0 Mikel Oyarzabal.