Liga Narodów

Liga Narodów: Holandia zagra w finale z Portugalią

W drugim spotkaniu półfinałowym rozegranym w ramach Ligi Narodów, reprezentacja Holandii pokonała po dogrywce kadrę Anglii (3:1) w Guimaraes.

Podopieczni Gareth’a Southgate’a w fazie grupowej okazali się lepsi od Hiszpanii oraz Chorwacji, natomiast “Pomarańczowi” rzutem na taśmę zajęli najwyższą pozycję remisując z Niemcami (2:2) i z lepszym bilansem od Francji znaleźli się w turnieju finałowym Ligi Narodów. Warto zwrócić uwagę, że Anglicy są niepokonani od września, a więc od siedmiu potyczek.

Drużyna Ronalda Koeman’a od pierwszych minut przeważała na murawie, kontrolując przebieg spotkania. “Synowie Albionu” starali się szybko przechodzić do ataku, a ta sztuka udała się po dwóch kwadransach. W 30. minucie Matthijs de Ligt był spóźniony i wyraźnie sfaulował Marcusa Rashforda. Młody Anglik podszedł do piłki i całkowicie zmylił Jaspera Cillessena. Jeszcze za nim Anglicy objęli prowadzenie Jordan Pickford obronił groźne uderzenie z dystansu Stevena Bergwijna.

W drugiej części Holendrzy częściej przebywali na połowie rywali. Efekt przyszedł w 70. minucie, gdy po rzucie rożnym do siatki trafił Matthijs de Ligt, który zrehabilitował się za poprzednią sytuację. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Holendrzy odwrócili wynik, a pechową interwencją popisał się Kyle Walker, który skierował piłkę do własnej bramki. Decydujący cios “Pomarańczowi” wyprowadzili w 114. minucie, gdy fatalny błąd popełniła ekipa Gareth’a Southgate’a, a Quincy Promes wbił futbolówkę do siatki.