Europejskie puchary

Liga Mistrzów: Robert Lewandowski z 51. trafieniem w Lidze Mistrzów

We wtorkowym starciu piątej serii gier Ligi Mistrzów, Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie Benfikę Lizbona (5:1). Robert Lewandowski rozegrał cały mecz i zapisał na swoim koncie dublet.

Czarne chmury zebrały się nad Niko Kovacem i niemieckie media są przekonane, iż chorwacki szkoleniowiec lada moment pożegna się z posadą. Od wielu lat “Bawarczycy” nie zanotowali tak słabego startu w 1. Bundeslidze, a czarę goryczy przelał ostatni remis z beniaminkiem Fortuną Dusseldorf.

Z powodu zatrucia pokarmowego dzisiejsze spotkanie opuścił Mats Hummels. Ponadto z powodu urazów zabrakło Serge Gnabry’ego, Jamesa Rodrigueza, Thiago, Corentina Tolisso oraz Kingsley’a Comana. Na pozycji “szóstki” wystąpił Joshua Kimmich, który nieźle wywiązał się z tej roli w meczu ligowym z Freiburgiem.

Od pierwszych minut, zgodnie z przewidywaniami przewagę na boisku mieli gospodarze, którzy w 13. minucie otworzyli wynik. Z prawej strony zaatakował Arjen Robben, który ograł kilku defensorów i mocnym uderzeniem lewą noga pokonał golkipera. W 23. minucie Robert Lewandowski zza pola karnego oddał silne uderzenie, lecz Odysseas Vlachodimos kapitalną robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny. Siedem minut później Bayern wyszedł z kontrą, a piłkę przejął Arjen Robben, który kapitalnym strzałem podwyższył rezultat. W 36. minucie Joshua Kimmich dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, a ten pomimo oddechu na plecach defensorów zdołał umieścić piłkę w siatce.

Tuż po zmianie stron Portugalczycy zdobyli honorową bramkę i przez moment można było pomyśleć, że pójdą za ciosem. Jednak Robert Lewandowski w 51. minucie po raz kolejny pokonał bramkarza głową, reprezentant Polski tym samym zdobył pięćdziesiątą pierwszą bramkę w rozgrywkach Champions League.Wynik spotkania ustalił w 77. minucie Franck Ribery.