Europejskie puchary

Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego, pewne zwycięstwo Bayernu

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali AEK FC 2:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednego z goli dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Dla obu drużyn miał być to ważny mecz, gospodarze chcieli zwyciężyć z Bayernem, by przybliżyć się do nich na jeden punkt. Taki sam cel mieli Bawarczycy, jeśli pokonaliby AEK wyprzedziliby w tabeli Ajax i awansowaliby na fotel lidera, przynajmniej do zakończenia spotkania Ajaxu z Benfiką.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 11. minucie ze strony Bayernu, głową strzelał Robert Lewandowski, ale piłkę pewnie złapał Vasilios Barkas. Chwilę później goście mieli kolejną okazję, tym razem z dystansu uderzał Serge Gnabry, lecz znacznie się pomylił. Po akcjach Bayernu wreszcie ofensywną akcję wyprowadził AEK. Ezeqiuel Ponce dostał prostopdałe podanie, minął obrońców jednak strzelił obok bramki. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy kolejną okazję miał Lewandowski, ale kopnął wysoko nad bramką. W końcowych minutach pierwszej części znowu groźnie strzelał Gnabry, lecz nie na tyle, by pokonać Barkasa. Do przerwy bramek w Atenach nie było.

Pierwsze uderzenie w drugiej połowie należało do AEK-u, Anastasios Bakasetas strzela z dystansu jednak posłał futbolówkę w trybuny. W 54. minucie odpowiedział Bayern. Arjen Robben kopnął z dystansu, ale bramkarz Mistrzów Grecji pewnie chwycił piłkę. Kolejna akcja Bawarczyków już była skuteczna. Mats Hummels zagrał prostopadle do Robbena, jego uderzenie zostało zablokowane, lecz dobitka Javiego Martíneza była skuteczna.

Chwilę później było już 0:2. Rafinha zagrał pod bramkę, a tam z najbliższej odległości drugiego gola zdobył Lewandowski.

Po drugiej bramce gości, gola kontaktowego dla gospodarzy mógł zdobyć Lucas Boyé jednak nie zagroził bramce Neuera. Później tempo meczu padło i widzieliśmy głównie utrzymujący się przy piłce Bayern i niewierzących w odrobienie strat gospodarzy. Ostatecznie Bayern wygrał w Atenach z AEK-iem 2:0.

AEK FC – FC Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Javi Martínez 61, Robert Lewandowski 63′

AEK: Vasilios Barkas – Michalis Bakakis, Konstantinos Lambropoulos, Dmytro Czyhrynski, Niklas Hult – Konstantinos Galanapoulos (Rodrigo Galo 84′), André Simões, Anastasios Bakasetas, Viktor Klonaridis (Lucas Boyé 64′), Petros Mantalos (Alef 76′) – Ezequiel Ponce

Bayern: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Niklas Süle, Mats Hummels, Rafinha – James Rodríguez (Leon Goretzka 62′), Javi Martínez, Thiago – Arjen Robben, Serge Gnabry (Thomas Müller 75′), Robert Lewandowski (Sandro Wagner 84′)