Kto dołączy do Miedzi i awansuje do Ekstraklasy?


Fortuna I Liga w sezonie 2021/2022 jest niezwykle interesująca, parę zespołów, które w przeszłości sięgały po mistrzostwo Polski do ostatnich kolejek będzie bić się o końcowy triumf. Rozgrywki te z sezonu na sezon są coraz mocniejsze, piłkarze którzy są zakontraktowani wnoszą do ligi nową jakość a stadiony prezentują się coraz bardziej okazale. Kto jednak obok Miedzi awansuje do Ekstraklasy? Kandydatów jest kilka jednak typowanie to jak gra w kasynie online z darmowymi spinami – Bob Casino. Gracz zakręci ruletką, jednak ostateczne rozstrzygnięcia w dużej mierze zależą od szczęścia. 

Która drużyna wygra Fortunę I Ligę w sezonie 2021/2022?

Miedź Legnica jest zespołem, który powinien sięgnąć po triumf. W swoich złotych latach, które miały miejsce w sezonie 1992/1993, Dolnoślązacy jak równy z równym pojedynkowali się z AS Monaco, w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów. Obecnie, zespół ten ma szansę znowu zaistnieć przed piłkarską Polską, po ewentualnym awansie z pewnością popularna miedzianka zechce pokazać, że w niczym nie ustępuje KGHM Zagłębiu Lubin. Bardzo dobrze na ławce trenerskiej prezentuje się Wojciech Łobodziński, który przed laty ocierał się o reprezentację Polski, notując w niej kilka występów. Legniczanie zdobywają najwięcej bramek w lidze, tracą też najmniej bramek, już teraz jest to zespół, który znacznie przerasta pierwszą ligę, z takim składem byłby w stanie bić się o pierwszą ósemkę PKO BP Ekstraklasy.

Która drużyna zajmie drugą pozycję?

O drugą lokatę, która da bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy biją się trzy zespoły, są to Arka Gdynia, Widzew Łódź oraz Korona Kielce. Kielczanie grają minimalistycznie, tracą stosunkowo mało bramek, jednakże nie strzelają też wielu goli. Zespół Leszka Ojrzyńskiego po ewentualnym awansie do PKO BP Ekstraklasy, musiałby solidnie się wzmocnić, oczywiście jest w Koronie kilku zawodników z dobrymi, uznanymi nazwiskami vide Jacek Kiełb, Gruzin Zarandia, jednak trudno by było w tym składzie osobowym podbijać Ekstraklasę. Widzew Łódź prowadzony przez Janusza Niedźwiedzia jest w podobnej sytuacji co Kielczanie, wydaje się jednak, że sponsor drużyny, którym jest operator zakładów wzajemnych, Noblebet, sypnie groszem po ewentualnym awansie do elity. Arka Gdynia, prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza ma chyba jednak najwięcej atutów po swojej stronie w drodze do elity polskiej piłki klubowej. Jednym z atutów Arki jest solidność, grają bardzo stabilnie, bez różnicy czy występują na własnym obiekcie GOSiR Gdynia, czy też muszą pojechać w delegację. W Trójmieście jest bardzo korzystny klimat dla piłki, piłkarze nie mają na swych barkach nałożonej zbyt wielkiej presji. Awans byłby piękną sprawą dla społeczności gdyńskich kibiców, jednak nawet w przypadku pozostania kolejny rok na zapleczu, ambitny projekt dalej będzie wprowadzany w życie. W ostatnim dziesięcioleciu, gdyńscy zawodnicy rozpieścili swych fanów przyzwyczajonych do gry na zapleczu, wchodząc do europejskich pucharów. Wiele zależy od kolejnych spotkań, 23 kwietnia Gdynianie grają w delegacji przeciwko Koronie Kielce, bezpośredniemu rywalowi do awansu, następnie zaś w cztery dni później z Łódzkim Klubem Sportowym na własnym obiekcie. Widzew ma przed sobą spotkanie z Koroną, które rozegrane zostanie 26 kwietnia, w Łodzi. Wcześniej, bo 23 kwietnia zespół ten zagra z GKS-em Jastrzębie, jeśli Łodzianie chcą awansować i znaleźć się w PKO Ekstraklasa live, muszą to spotkanie koniecznie wygrać, gdyż Jastrzębianie są czerwoną latarnią ligi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.