Kosta Runjaić odejdzie z Pogoni Szczecin. “Ta decyzja nie jest łatwa”

Kosta Runjaić Pogoń szczecin

Zdjęcie: https://www.goal.pl/bundesliga/kosta-runjaic-laczony-z-praca-w-prestizowym-klubie/


Kosta Runjaić rozstanie się z Pogonią Szczecin po zakończeniu obecnego sezonu. 50-letni szkoleniowiec poinformował o swojej decyzji na porannej konferencji prasowej.

Runjaić przejął stery szczecińskiej drużyny w listopadzie 2017. Od tego czasu klub zaliczył ogromny progres, zarówno pod względem sportowym, jak i administracyjnym. Pod jego okiem rozwinęli się obecni reprezentanci Polski – Adam Buksa, Kacper Kozłowski i Sebastian Walukiewicz.

– Po głębokich przemyśleniach chciałbym ogłosić, że nie przedłużę umowy z Pogonią Szczecin. To moja definitywna, osobista decyzja. Jest ona niezależna od warunków pracy, organizacji czy finansów. Po ostatnim sezonie, po zdobyciu brązowego medalu, miałem przemyślenia, co do następnego kroku – powiedział trener Pogoni.

– Pewne przeczucie mówiło mi, że możemy osiągnąć w kolejnym sezonie coś wielkiego. Jednocześnie była we mnie myśl, że być może to koniec tej przygody z Pogonią. Ta decyzja nie jest łatwa i boli mnie serce – dodał.


Niemiecki menedżer zaczął pracę w PKO BP Ekstraklasie niemal rok po opuszczeniu swojego poprzedniego klubu, TSV 1960 Monachium. Wcześniej prowadził również m.in. 1.FC Kaiserslautern oraz MSV Duisburg – wszystkie na poziomie 2. Bundesligi.

Na ten moment, przyszłość trenera obecnego lidera Ekstraklasy nie jest jeszcze znana. Media jednak wytypowały już dwa, najbardziej możliwe scenariusze. Oprócz powracającego zaintereresowania ze strony Legii Warszawa, której temat chwilowo upadł na początku lutego tego roku, wymieniany jest również upadły gigant niemieckiej piłki – Schalke 04 Gelsenkirchen.

7-krotny mistrz kraju, po dramatycznym spadku w sezonie 2020/21, zajmuje obecnie czwarte miejsce w walce o powrót do Bundesligi, tracąc tylko cztery punkty do lidera, FC St. Pauli.

Aktualna umowa Runjaicia wygasa 30 czerwca tego roku. Pomimo wcześniejszych informacji o toczących się rozmowach o jej przedłużeniu, jasnym już jest, że nie udało się dojść do obustronnego porozumienia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.