Konferencja Fútbol Español

Serdecznie zapraszam wszystkich Trenerów na konferencję Fútbol Español.

Jest to niepowtarzalna okazja, żeby spędzić cały dzień z hiszpańską piłką razem ze znakomitymi Gośćmi, zarówno podczas teorii jak i praktyki. Wśród prelegentów: trener z przeszłością w Primera Division – Gaizka Garitano, były trener Wisły Kraków – Kiko Ramirez oraz trener SD Deusto U-16 oraz Analityk Instat – Aleksander Kowalczyk.

 

Prelegenci:

Gaizka Garitano – trener UEFA PRO, obecnie Athletic Bilbao II. W przeszłości pracował w klubach z Primera Division m.in. w Deportivo La Coruña, Real Valladolid czy SD Eibar. To właśnie jego uważa się za jednego z twórców sukcesu drużyny SD Eibar, z którą to dwukrotnie awansował, najpierw do Segunda Division, a potem do Primera Division. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w rozmowie pod poniższym linkiem:

http://www.futbolespanol.pl/index.php/2017/12/09/rozmowa-z-gaizka-garitano/

 

Kiko Ramirez – trener UEFA PRO, w przeszłości pracował w hiszpańskich klubach tj. : Gimnastic Tarragona, CE L’Hospitalet czy CD Castellon. Ostatnio trener zespołu z polskiej Ekstraklasy, Wisły Kraków. Po przejęciu zespołu w ciężkiej sytuacji w trakcie sezonu przez Ramireza, drużyna ta pozostała niepokonana na własnym stadionie aż do końca rundy zasadniczej i zakończyła ją na 5. miejscu. To właśnie o nim reprezentant Polski Krzysztof Mączyński powiedział te słowa podczas wywiadu dla Przeglądu Sportowego:

,,Trudno było mi się pożegnać ze sztabem szkoleniowym, bo trener Kiko Ramirez to świetny fachowiec. I jestem przekonany, że trafi do mocnego klubu w lepszej lidze. Rozwinął nas taktycznie. Bardzo mi się podobało, że podczas pomeczowych analiz wałkowaliśmy przede wszystkim sytuacje, w których popełnialiśmy błędy. W ten sposób poprawialiśmy system gry. I potrafił przyznać się do błędów, robił to przy całym zespole.’’

Więcej informacji na temat jego warsztatu pracy można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://www.futbolespanol.pl/index.php/2017/07/02/rozmowa-z-kiko-ramirezem/

 

Aleksander Kowalczyk – trener UEFA A, obecnie pracujący w klubie z Kraju Basków – SD Deusto z drużyną U-16. Analityk Instat, przygotowujący raporty dla zespołu z tureckiej Süper Lig – Göztepe SK. Wcześniej trener drużyn młodzieżowych w Varsovii Warszawa. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnik wielu staży w klubach z hiszpańskiej Primera Division m.in. Athletic Bilbao, Sevilla FC czy Osasuna Pampeluna. Założyciel bloga o hiszpańskiej piłce, www.futbolespanol.pl.

 

 Program:

08 00 – 9 00 Rejestracja uczestników, networking

9 00 – Rozpoczęcie konferencji

9 00 – 10 30 Gaizka Garitano

Teoria: Istota modelu gry oraz metodologii treningu na przykładzie tygodniowego mikrocyklu drużyny Athletic Bilbao II

10 30 – 10 45 przerwa

10 45- 12 00 Aleksander Kowalczyk

Teoria: Proces szkolenia w hiszpańskim futbolu młodzieżowym, istota zrozumienia gry przez zawodników.

12 00- 12 15 przerwa

12 15- 13 45 Kiko Ramirez

Teoria: Wydobycie maksymalnego potencjału z zawodników pochodzących z różnych kultur na przykładzie mikrocyklu zastosowanego przed meczem Legia Warszawa-Wisła Kraków.

13 45- 15 00 przerwa na obiad

15 00-16 15 Gaizka Garitano

Praktyka: Istota modelu gry oraz metodologii treningu na przykładzie tygodniowego mikrocyklu drużyny Athletic Bilbao II

16 15- 17 30 Aleksander Kowalczyk

Praktyka: Proces szkolenia w hiszpańskim futbolu młodzieżowym, istota zrozumienia gry przez zawodników.

17 30-18 45 Kiko Ramirez

Praktyka: Wydobycie maksymalnego potencjału z zawodników pochodzących z różnych kultur na przykładzie mikrocyklu zastosowanego przed meczem Legia Warszawa-Wisła Kraków.

18 45 – 19 00 Rozdanie certyfikatów i zakończenie konferencji

* Organizator zapewnia ciepły posiłek na miejscu

** Wykłady będą tłumaczone z języka hiszpańskiego na polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi