Championship

Klich vs. Olkowski – czyli starcie Polaków w Championship

Mecz pomiędzy drużynami, które przed meczem zajmowały drugie i przedostatnie miejsce, zapowiadał się łatwą wygraną gospodarzy. Pomimo wyraźnej przewagi zawodników z Leeds wynik do przerwy był remisowy. Podopieczni Marcelo Bielsy oddawali więcej strzałów na bramkę, mieli dużo większe posiadanie piłki oraz liczbę podań. Pod względem taktycznym to również goście byli drużyną gorszą. W składach obu drużyn znaleźli się reprezentanci Polski.

Zawodnicy Leeds United, którzy awansowali do Championship w 2017. roku, chcą w tym sezonie zwyciężyć w lidze i od następnej rundy rozgrywkowej występować w angielskiej ekstraklasie. Wśród Pawii występuje obecny reprezentant Polski – Mateusz Klich. Kibice gospodarzy liczyli na wysoką wygraną z drużyną ze strefy spadkowej. Lepsze statystyki oraz gra zawodników z Leeds dały im prowadzenie jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drużynie Bolton Wanderers jako prawy obrońca wystąpił Paweł Olkowski. Zawodnicy gości zaciekle bronili wyniku dającego im jeden punkt aż do 68. minuty. Bo błędzie bramkarza przyjezdnych, uderzenie, które miało być dośrodkowaniem zamieniło się na bramkę dając Pawiom prowadzenie.

Z Polaków lepiej zaprezentował się Mateusz Klich, którego drużyna wygrała, a on sam zaliczył asystę. Olkowski, mimo przegranej, może zaliczyć swój występ do udanych. Liczne wygrane pojedynki oraz dobre ustawienie charakteryzowały jego dzisiejszą grę. Po dzisiejszym zwycięstwie Leeds United dopisuje sobie 3 pkt. i awansuje na drugie miejsce w tabeli.

Leeds – Bolton 2:1

16′ Bamford (k.), 68′ Alioski – 22′ Beevers

Leeds: Casilla, Ayling(Shackleton 95′), Jansson, Cooper, Alioski, Philips, Harrison, Roberts(Dallas 81′), Klich, Hernandez, Bamford

Bolton: Matthews, Olkowski, Wheater, Beevers, Connolly, O’Neil, Lowe, Williams(Murphy 86′), Noone(Buckley 82′), Donaldson(Ameobi 74′), Magennis