Klafurić: Kolejnym krokiem powinna być cierpliwość działaczy

Dean Klafurić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

46-letni Dean Klafurić w sierpniu ubiegłego roku został zwolniony z Legii Warszawa i pierwszy raz od tamtego momentu udzielił wywiadu.

Chorwacki trener w sezonie 2017/2018 przejął drużynę w ciężkiej sytuacji, ale koniec końców zdobył z “Wojskowymi” mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Nieudana przygoda w europejskich pucharach spowodowała, że Dariusz Mioduski długo nie czekał i zwolnił swojego pracownika. – Było mi smutno, miałem wrażenie, że nie oceniono odpowiednio naszych wysiłków i tego, co budowaliśmy. Podziękowano mi za pracę po dwóch wyjazdowych zwycięstwach. Drugie miało miejsce właśnie ze Spartakiem Trnawa, po meczu, w którym dostaliśmy dwie czerwone kartki i zmarnowaliśmy w nim kilka świetnych okazji – powiedział Dean Klafurić w “Przeglądzie Sportowym”.

Klafurić wierzy w projekt drużyny ze stolicy, choć podkreśla, że aby zrobić krok do przodu potrzebna jest cierpliwość działaczy. – Niespecjalnie, bo w poczynaniach działaczy Legii widać pewien schemat. Uważam, że ten klub ma wiele, by stawać się coraz mocniejszym w skali europejskiej. Kolejnym krokiem powinna być cierpliwość działaczy i wspieranie przez nich sztabu szkoleniowego. Tego niestety brakuje. Prezes Dariusz Mioduski jest wielkim kibicem i żyje Legią 24 godziny na dobę. Uważam jednak, że osoby zarządzające klubem powinny koncentrować się na prowadzeniu spraw biznesowych – zauważa.

Więcej:

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/legia-warszawa/dean-klafuric-w-legii-warszawa-nie-dostalem-wsparcia/620emlr

źródło: Przegląd Sportowy / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi