Jest sponsor stadionu. Pojawił się po dziesięciu latach

Stadion Wrocław

Wikimedia Commons

Stadion Miejski we Wrocławiu zmieni nazwę. Wszystko to dzięki temu, że po dziesięciu latach od jego budowy pojawiła się firma, która zdecydowała się go sponsorować.

Stadion Miejski we Wrocławiu powstał z okazji największej imprezy piłkarskiej, która do tej pory miała miejsce na terenie Polski. Chodzi rzecz jasna o UEFA EURO 2012, które odbyło się w Polsce i na Ukrainie. Budowany w latach 2009-2011 obiekt do tej pory pozostawał bez sponsora, co może nieco dziwić, minęło całkiem dużo czasu. W końcu się to zmieni.

Sponsorowaniem stadionu zaoferowała firma Tarczyński S.A., jedna z większych polskich firm zajmujących się żywnością. Przedsiębiorstwo zostało sponsorem tytularnym Stadionu Wrocław. Jak donosi sport.pl, umowa między Tarczyński S.A., a Stadionem Wrocław sp. z o.o. będzie obowiązywać przez 6 lat.

Umowa sponsorska wyraźnie zasili budżet spółki zajmującej się stadionem. Wartość kontraktu opiewa bowiem na kwotę 14 milionów złotych. Na mocy umowy zmianie ulega nazwa obiektu – od teraz będzie się on nazywać Tarczyński Arena. Naturalnym następstwem tej zmiany będzie też zmiana logotypu marki, który od teraz będzie nawiązywał do przedsiębiorstwa sponsorującego.

– Podpisanie tego kontraktu przenosi stadion w nową rzeczywistość finansową i zapewnia mu poważne wpływy w wieloletniej perspektywie. Jestem przekonany, że to ważny moment także wizerunkowo, bo obiekt pozyskuje sponsora tytularnego po 10 latach działalności. Dziękuję Panu Prezesowi Jackowi Tarczyńskiemu za zaufanie. Jestem przekonany, że wydarzenia organizowane na Tarczyński Arena przyczynią się do jeszcze większej rozpoznawalności kierowanej przez niego firmy – komentuje całą sprawę Marcin Przychodny, prezes zarządu Stadionu Wrocław.

Już niebawem na fasadzie stadionu pojawi się logotyp nawiązujący do nowej nazwy obiektu, czyli Tarczyński Arena. I będzie to jedyna zmiana w jego wyglądzie – trybuny, wnętrze i podświetlenie stadionu nie zmieni się.

W jego obrębie pojawi się natomiast biuro firmy Tarczyński, a w punktach gastronomicznych będzie można zamawiać różne produkty, za które odpowiada sponsor tytularny. Mowa tu choćby o hot-dogach z parówkami produkowanymi w zakładach Tarczyński.

źródło: sport.pl


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.