Jérémy Mathieu: Nie chciałem przechodzić do Barçy

Alchetron

Jérémy Mathieu w ostatniej rozmowie z “L’Equipe” oznajmił, że… wcale nie chciał przechodzić do FC Barcelony. 

Jérémy Mathieu był kapitanem Valencii i jak sam przyznał, podobało mu się życie w mieście. Z tego też powodu wcale nie palił się do tego, aby opuścić drużynę, nawet dla takiego klubu jak FC Barcelona. Miał zostać w klubie, jednak kiedy odmówiono mu podwyżki, wiedział, że musi odejść – Nie chciałem przechodzić do Barçy. Kiedy w 2014 roku skontaktowano się ze mną, byłem kapitanem Valencii, podobało mi się moje życie tam i zadawałem sobie pytanie, czy będę grzał ławę w Barcelonie. Kiedy otrzymałem kontrakt, który mi zaoferowano, zredagowałem nową umowę, w której moja pensja znajdowała się pomiędzy moim ówczesnym wynagrodzeniem a tym, co oferowała mi Barca. Pokazałem ten fałszywy kontrakt dyrektorowi sportowemu Valencii, mówiąc: „jeśli dasz mi tyle, zostanę”. Odpowiedział, że nie powinno być to problemem. Razem zadzwoniliśmy do prezesa, a on odmówił. Rufete nie mógł w to uwierzyć. Podarłem kartkę i oznajmiłem, że odchodzę. Zrozumiałem, że nie stawiano na mnie. 

Jak wiadomo, Francuz nie może swojej przygody z “Blaugraną” zakwalifikować do udanych.

W meczu z Villarrealem [20 marca 2016 roku – przyp. red.] strzeliłem gola samobójczego. To było po rożnym, nie widziałem piłki, a ta uderzyła mnie w pierś i wpadła do siatki. Później wszyscy hiszpańscy dziennikarze mnie krytykowali tak, jakbym zrobił to celowo.

Obrońca również wypowiedział się między innymi na temat najtrudniejszego rywala z jakim grał, jak i zdradził kto według niego był najlepszym piłkarzem w “Barcy” – Najtrudniejszy rywal, z jakim się mierzyłem? Diego Costa. Potrafi nadepnąć ci na stopę, przeprosić i znów zrobić to samo. Wiesz o tym, ale wkurza cię to, odpowiadasz i dostajesz kartkę. Najlepszy piłkarz? Oczywiście grałem z Messim… Mógłbym też wymienić jednak Davida Silę i Matę albo Xaviego. Ten ostatni zrobił na mnie wrażenie, bo z łatwością grał technicznie na boisku, a poza nim był bardzo normalny, był dobrym facetem.

Jérémy Mathieu w czerwcu 2020 roku z powodu kontuzji kolana zdecydował się zakończyć swoją piłkarską karierę.

Źródło: fcbarca.com


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *