Jaki sprzęt zabrać ze sobą na boisko?

SilesianSport

Piłka Nożna uważana jest w Polsce za sport narodowy. Każdy zna wszystkie obowiązujące na boisku zasady, a także kibicuje swoim ulubionym drużynom, w tym Reprezentacji Narodowej. Wiele osób, oprócz aktywnego kibicowania preferuje również regularne uprawianie tego sportu. Mało kto jednak wie, jaki sprzęt zabrać ze sobą na boisko piłkarskie, aby rozrywka płynąca z gry była na jak najwyższym poziomie.

 

 

Ubiór i bezpieczeństwo to podstawa

 

Podstawowymi rzeczami, w jakie powinniśmy się wyposażyć idąc na boisko są ubrania sportowe. Najczęściej są to krótkie spodenki i t – shirt, aby ubranie nie ograniczało naszych ruchów. Nie wolno zapomnieć o ochraniaczach. To podstawowa ochrona przed kontuzjami i poważnymi uszkodzeniami ciała. Bez odpowiednio założonych ochraniaczy musimy być przygotowani na pojawiające się kontuzje.

 

Jeżeli chcesz wyglądać w pełni profesjonalnie, dokonaj zakupu getrów. Są to skarpetki specjalnego typu. Materiał, z jakich zostały wykonane został dobrany w taki sposób, aby stopa zawodnika była w pełni wentylowana. Zmniejsza to znacząco pocenie, co ma bezpośredni wpływ na komfort rozgrywki.

 

W momencie panowania zimna na dworze zdecydowanie na boisku przyda się odzież termoaktywna. Założenie bielizny, spodenek, czy koszulki tego typu pozwala tracić znacznie mniejszą ilości ciepła, w związku z czym marzniemy zdecydowanie mniej. Dodatkowo przydatne okażą się rękawiczki. Jeżeli jesteś bramkarzem wybór jest prosty – rękawice bramkarskie, jeżeli jesteś zawodnikiem „ z pola” wybierz rękawiczki, w których jest Ci bardzo ciepło.

 

 

Buty piłkarskie – wygoda noszenia i kontrola piłki

 

Bez względu na to, czy grasz na pozycji pomocnika, napastnika, czy bramkarza potrzebne Ci są odpowiednie buty. Buty piłkarskie, popularnie zwane „korkami”, najczęściej wykonane są z materiałów syntetycznych. Podeszwa butów wykorzystywanych do gry w piłkę nożną zawiera serię specjalnych wypustków. Ich ściśle określony kształt poprawia przyczepność do podłoża i pozwala zdecydowanie stabilniej biegać na murawie boiska. Ponadto wyprofilowanie buta piłkarskiego pozwala na znacznie łatwiejsze kontrolowanie piłki w trakcie gry.

 

 

Czy zabrać ze sobą piłkę?

 

Wszystko zależy od typu boiska, na które zmierzamy. Jeżeli przy boisku znajduje się również wypożyczalnia sprzętu, lub osoby zarządzające boiskiem są w stanie nam wypożyczyć sprzęt – nie musimy go brać ze sobą. Część sprzętu, a na pewno piłki, zostaną Ci wypożyczone, abyś mógł rozegrać trening, lub mecz ze swoim zespołem.

 

Inaczej sprawa się ma w momencie, gdy na terenie boiska nie można pozyskać sprzętu na czas gry. W takim przypadku Ty, lub jeden z Twoich znajomych musi posiadać własną piłkę. Dodatkowo warto jest mieć tzw. „kontrasty”. Są to specjalne, cienkie koszulki w różnych kolorach. Umożliwiają one łatwy podział na drużyny i sprawne rozegranie meczu.

 

 

Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

 

Piłka nożna jest sportem, którego uprawianie znacząco wpływa na naszą kondycję. Wraz z kolejnymi treningami, nasze umiejętności i możliwości rosną. Stajemy się silniejsi, zdrowsi, a co za tym idzie – gotowi na poszerzanie horyzontów. Uprawiając jeden rodzaj sportu możemy rozpocząć trenowanie innego.

 

Dla przykładu, piłka nożna jest dobrym początkiem i rozgrzewką przed wspinaczkami górskimi. Formę zdobytą na boisku możemy czynnie wykorzystać zdobywając kolejne szczyty. Należy jednak pamiętać, aby po rozegranym meczu, czy powrocie z wyprawy pozwolić organizmowi odpocząć. W przeciwnym razie może wystąpić znaczne zmęczenie organizmu. O niezbędnym w górach sprzęcie możesz dowiedzieć się na http://www.ckm.pl/active/jaki-sprzet-zabrac-ze-soba-wychodzac-w-gory,17442,1,a.html.

 

Rodzaj sprzętu, jaki zabieramy na boisko piłkarskie zależy od wielu czynników. Jeżeli gramy hobbystycznie wystarczy, że dysponujemy odpowiednim ubiorem, butami, a także piłką. Jednak ostatni element może nam zostać wypożyczony na terenie stadionu. Przed rozpoczęciem treningu warto jest dowiedzieć się, czy można wypożyczyć sprzęt. Jeśli zostajesz zawodowym zawodnikiem, niezbędny Ci do gry sprzęt finansuje Twój klub. Jeżeli jednak pragniesz dysponować wszelkim, dostępnym sprzętem we własnym zakresie, zakupić go możesz w prosportowy.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.