Jak piłkarze spędzają wolny czas?

fot. GGPoker


Podobnie jak my wszyscy, piłkarze potrzebują czasem przerwy od obowiązków zawodowych, sposobu na odprężenie i odstresowanie. Kiedy nie są na treningu piłkarskim lub nie akurat nie biorą udziału w meczu, do dyspozycji mają szeroki wachlarz hobby, którym oddają się w wolnym czasie. Jak najbardziej lubią spędzać czas profesjonalni pokerzyści?

Gry Wideo

Podobnie jak wielu sportowców (np. siatkarze), piłkarze uwielbiają grać w gry wideo lub gry online w wolnym czasie. Czasami chodzi wyłącznie o zabicie nudy lub zapełnienie wolnego czasu, a czasami o rywalizację. Piłkarze na co dzień są przyzwyczajeni do rywalizacji wolnym czasie często brakuje im tego bodźca, dlatego gry online wypełniają tą pustkę w świecie wirtualnym.

Podczas gdy niektórzy (np. Mesut Özil) lubią grać w niezwykle popularny Fortnite, Championship Manager, niektórzy preferują gry niezwiązane z piłką nożną. Aktywność Özila w Fortnite miała być przyczyną kontuzji pleców podczas gry w Arsenalu.

Na przykład w Counter Strike lub inne strzelanki, które pozwalają się zrelaksować i zapewniają rozrywkę na długie godziny. Zdecydowanym faworytem wśród piłkarzy jest jednak FIFA. Alex Lacazette wyznał w ostatnim wywiadzie, że gra w produkcję EA Sports to jego rytuał po każdym meczu.

Poker

Chociaż dla wielu ludzi jest to spore zaskoczenie, wielu profesjonalnych piłkarzy wolny czas spędza przy pokerowych stołach. Czasami grają w lokalnym kasynie, a czasami spędzają długie noce przy wirtualnych stołach, grając w pokera online. Jeżeli mielibyśmy wskazać jedną rzecz łączącą topowych piłkarzy, takich jak Neymar czy Cristiano Ronaldo, to jednym z punktów byłoby właśnie zamiłowanie do pokera.

Szczególnie dla Neymara poker stał się bardzo istotnym zajęciem. Piłkarz PSG nie traktuje już tej gry tylko jako zabawy, ale otwarcie przyznaje, że to jego pasja, której zamierza poświęcać coraz więcej czasu. W jednym z ostatnich wywiadów, Neymar wyznał, że zamierza zająć się grą w pokera profesjonalnie po zakończeniu kariery sportowej. Neymar zaraził zresztą swoją pasją innego wielkiego piłkarza – Gerarda Pique.

Poker zapewnia adrenalinę i polega na rywalizacji z innymi, dlatego idealnie wpasowuje się w styl życia piłkarzy. Bardzo często poker staje się hobby dla emerytowanych sportowców, którzy tęsknią za emocjami jakie towarzyszyły im podczas występów.

eSport

Jeżeli mielibyśmy wskazać jedna z odnóg rozrywki online, która rozwija się w ostatnich latach najprężniej, to oczywiście wskazaliśmy na eSport. Moda na profesjonalną rywalizację w grach komputerowych nie ominęła również piłkarzy.

Dobrym przykładem jest tutaj Gareth Bale, który jest pokochał eSport do tego stopnia, że stał się współwłaścicielem drużyny eSportowej. Jego zespół rywalizuje w takich grach jak FIFA, Rocket League oraz Counter-Strika i PUBG. Gareth sam jest zresztą zapalonym graczem FIFA. Swój zespół eSportowy ma również wspomniany wcześniej Mesut. Obecnie jego zespół ma dwie dywizje – jedna rywalizuje w FIFIE, druga w Fortnite.

Takich przykładów w środowisku piłkarskim jest zresztą znacznie więcej. Na początku ubiegłego roku swój zespół eSportowy wspólnie z bratem założył ten Antoine Griezmann. Team Grizi Esports rywalizuje przede wszystkim w FIFĘ, ale piłkarz zapewnia, że ma ambitne plany na rozwój drużyny i stworzenie kolejnych dywizji rywalizujących w grach nie tylko związanych stricte ze sportem.

Jak widać po przedstawionej tu liście hobby, piłkarze najczęściej wybierają formy rozrywki, które przypominają świat w którym obracają się na codzień. Nieustanna rywalizacja, adrenalina i chęć udowodnienia bycia najlepszym towarzyszy im nie tylko na stadionach, ale również w zaciszu własnego domu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.