Jacek Magiera może wrócić do Legii. Nieoczywista rola

Magiera

Jacek Magiera / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Jacek Magiera nie pracuje już w Śląsku Wrocław. W związku z tym w mediach pojawiają się już spekulacje odnośnie przyszłości byłego trenera młodzieżowych reprezentacji Polski. Być może wróci on do Legii Warszawa.

Jacek Magiera może wrócić do Warszawy. Były selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19 oraz do lat 20 został niedawno zwolniony ze Śląska Wrocław po niecałym roku pracy. Jego ostatnie spotkanie na ławce trenerskiej dolnośląskiego klubu zakończyło się porażką z Legią Warszawa 0:1. Możliwe, że nie będzie długo czekał na znalezienie nowego pracodawcy. Media donoszą, że otrzymał ofertę właśnie z Legii.

Magiera nie jest jednak przymierzany na trenera pierwszego zespołu. W tej roli mógł się już sprawdzić w latach 2016-2017. Według doniesień serwisu TVP Sport może on wspomóc pracę akademii stołecznego klubu.

Ze względu na trudną sytuację Legii Warszawa, klub przeprowadza restrukturyzację na różnych szczeblach. Wiadomo już, że wraz z końcem sezonu na Łazienkowskiej przestanie pracować Richard Grootscholten. Holender pełni obecnie funkcję dyrektora akademii drużyny aktualnego mistrza Polski.

Z nieoficjalnych informacji TVP Sport wynika, że to właśnie to stanowisko miałoby czekać na Jacka Magierę. Były trener Śląska miał już podobne doświadczenia w Legii. Odpowiadał w przeszłości za opiekę nad młodymi graczami, którzy byli udostępniani do pierwszego zespołu.

Według dziennikarzy TVP Sport Magiera wcale nie może czuć się jednak pewny otrzymania nowej pracy. Ma mocnego konkurenta, którym jest Marek Śledź z Rakowa Częstochowa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.