Pierwszy mecz grupy B Mistrzostw Świata U-20 w Polsce zakończył się zwycięstwem reprezentacji Włoch z ekipą Meksyku.

Włosi bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Długie podanie obrońcy Azzurrich w kierunku Gianluci Scamacci, ten zgrywa klatką piersiową do Davide Frattesiego i środkowy pomocnik strzałem zza pola karnego pokonuje meksykańskiego bramkarza już w 3. minucie meczu.

Włosi cieszyli się z prowadzenia niewiele ponad pół godziny. W 37. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, golkiper umownych gości – Alessandro Plizzari wychodzi z bramki, ale próba wypiąstkowania piłki kończy się jego minięciem z futbolówką, która trafia na głowę Roberto De La Rosy, który na strzałem na pustą bramkę wyrównuje.

To jednak nie była jedyna bramka po rzucie rożnym w tym meczu. W 67. minucie dośrodkowanie w pole karne wybijają obrońcy Meksyku, do piłki dopada Luca Pellegrini, strzał Włocha kończy jako podanie do środkowego obrońcy Luci Franieriego, który z bliskiej odległości pokonuje Carlosa Higuerę i ustala wynik spotkania na 2:1 dla Włochów.

23.05.19, Mundial U-20, grupa B, Stadion GOSiR (Gdynia)
Meksyk – Włochy 1:2 (1:1)
De La Rosa 37′ – Frattesi 3′, Franieri 67′

Meksyk: Higuera – Cardenas, Leon, Sepulveda, Alvarez – Dominguez (Figueroa 46′), Meraz, Orona, Lainez – Macias, De La Rosa (Hernandez 87′)

Włochy: Plizzari – Ranieri, Del Prato, Gabbia – Tripaldelli, Pellegrini, Esposito (Colpani 88′), Frattesi (Alberico 85′), Bellanova – Scamacca (Capone 78′), Pinamonti

Żółte kartki: De La Rosa 70′ – Gabbia 79′, Ranieri 89′
Sędzia: Raphael Claus (Brazylia)