I liga: Wisła nie wskoczyła na fotel lidera, pogrom Widzewa i remis w derbach

Wisła zgubiła punkty i nie wskoczyła na fotel lidera, Widzew nie wygrał od 12. kolejek, druga porażka Dolcanu w sezonie oraz remis w derbach Dolnego Śląska. Zapraszam na podsumowanie sobotnich spotkaniach 17. kolejki sezonu 2014/2015.

Inaugurację 17. serii spotkań na zapleczu ekstraklasy opisaliśmy w tym miejscu.

Nie takiego zakończenia rundy jesiennej I ligi spodziewali się sympatycy płockiej Wisły. Nafciarze przed własną publicznością tylko zremisowali z beniaminkiem rozgrywek Wigrami Suwałki 1:1 i nie wskoczyli na fotel lidera. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście po strzale Karola Mackiewicza w 58. minucie. Wyrównującą bramkę strzelił Piotr Wlazło w 78.

15.11.2014, godz. 13:00 WISŁA PŁOCK – WIGRY SUWAŁKI 1:1 (0:0)
Gol78′ Piotr Wlazło – 58′ Karol Mackiewicz

W trzecim sobotnim spotkaniu Widzew Łódź zrobił krok w kierunku II ligi. Czterokrotny mistrz Polski przegrał na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 3:0. Dla podopiecznych Rafała Pawlaka to 12. mecz z rzędu bez zwycięstwa. Gospodarze mecz kończyli w dziesięciu po tym jak 10. minut przed zakończeniem meczu Bartłomiej Kasprzak został ukarany czerwoną kartką.

15.11.2014, godz. 13:30 WIDZEW ŁÓDŹ – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 0:3 (0:1)
Gol40′ Arkadiusz Aleksander, 61′ Arkadiusz Aleksander, 89′ Maciej Rogalski
czerwona kartka red card 80′ Bartłomiej Kasprzak (Widzew)

Piłkarze GKS-u Tychy pokonali Dolcan Ząbki 1:0 i zakończyli serię czterech porażek z rzędu. Podopieczni Tomasza Wolaka odnieśli dopiero drugą porażkę w sezonie. Jedyną bramkę w meczu zdobył Marcin Radzewicz. Piłkarze spod Warszawy końcówkę grali w przewadze jednego piłkarza, bowiem minutę przed regulaminowym końcem gry czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Bukowiec.

15.11.2014, godz. 13:00 GKS TYCHY – DOLCAN ZĄBKI 1:0 (1:0)
Gol41′ Marcin Radzewicz
czerwona kartka red card 89′ Mateusz Bukowiec

Piłkarzom Sandecji nie udało się wygrać trzeciego domowego spotkania z rzędu. Dzisiaj podopieczni Piotra Stacha musieli uznać wyższość Stomilowi, z którym przegrali 1:2. Klub ze stolicy Warmii i Mazur rundę jesienną zakończyli na wysokim szóstym miejscu. Z kolei gospodarze znajdują się w miejscu barażowym.

15.11.2014, godz. 16:00 SANDECJA – STOMIL OLSZTYN 1:2 (0:1)
Gol57′ Fabian Fałowski – 1′ Volodymyr Koval, 43′ Volodymyr Koval

W kolejnych derbach Dolnego Śląska tym razem spotkały się Miedź Legnica z Chrobrym Głogów, które podzieliły się punktem. Do szatni po pierwszych trzech kwadransach w lepszych nastrojach schodzili goście, którzy po bramce Łukasza Szczepaniaka prowadzili 1:0. W 77. minucie wyrównał Tomasz Midzierski, a 3. minuty później zawodnik z Głogowa Damian Piotrowski ujrzał czerwony kartonik. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i tym samym oba zesoły zdobyły po punkcie.

15.11.2014, godz. 17:00 MIEDŹ LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (0:1)