I liga: Szalony mecz w Gdyni

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szalony mecz oglądali kibice zgromadzeni na stadionie Miejskim w Gdyni. Miejscowa Arka w ramach 2.kolejki Fortuna I ligi pokonała 3:1 Puszczę Niepołomice.

Wydawało się, że goście z Trójmiasta mogą wywieźć punkt lub nawet punkty, ponieważ w 77. minucie przy stanie 2:2 grali w przewadze jednego zawodnika. Jednak to gospodarze strzelili bramkę i to oni cieszyli się z kompletu punktów.

Wynik meczu tuż przed przerwą otworzył Juliusz Letniowski. Dla 22-letniego napastnika to trzecie trafienie. Dziesięć minut po zmianie stron było 1:1 (gol Huberta Tomalskiego), lecz długo goście nie ciszyli się z prowadzanie, ponieważ osiem minut później Maciej Jankowski podwyższył na 2:1. W siedemdziesiąt oraz w siedemdziesiątej czwartej minucie Letniowski obejrzał żółte kartoniki i od tej pory Arkowcy musieli sobie radzić w dziesięciu na jedenastu. W siedemdziesiątej siódmej minucie po strzale Evgena Radionova mieliśmy drugi raz w tym meczu remis. Jednak spadkowicz z Ekstraklasy nie stracił dzisiaj punktów, gdyż w siedemdziesiątej dziewiątej minucie 19-letni Mateusz Młyński ustalił wynik spotkania na 3:2. W następnej serii spotkań podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają w Łęcznej z Górnikiem, a Puszcza podejmie Koronę Kielce.

piątek, 4 września 2020, godz. 18:00
Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0)
Juliusz Letniowski 45′ (k), Maciej Jankowski 63′, Mateusz Młyński 79′ – Hubert Tomalski 56′, Jewhen Radionow 77′
żółte kartki: Arkadiusz Kasperkiewicz, Juliusz Letniowski, Bartosz Kwiecień, Daniel Kajzer – Marcin Stefanik, Jakub Serafin.

czerwona kartka: Juliusz Letniowski 74′ (Arka)