I liga: Piłkarze Radomiaka zdobyli punkt po frajersku

W ostatnim piątkowym meczu 18. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka zachowali się po frajersku, ponieważ nie ma innego wytłumaczenia co dzisiaj zrobili Zieloni. W Łodzi Widzew zremisował 1:1 z Radomiakiem.

Pierwsze dziesięć minut należało do gospodarzy. Później do trzydziestej szóstej minuty, kiedy to Mateusz Możdżeń wyleciał z boiska, obserwowaliśmy dwie jedenastki. Widzew był częściej przy piłce i do szesnastego metra wychodziło im wszystko dobrze, a Radomiak wyprowadzał szybkie, groźne akacje, w których potrafił celnie strzelając na bramkę. W pierwszej akcji meczu po czerwonej kartce dla Możdżenia, Radomiak objął prowadzenie i wydawało się, że Zieloni z Łodzi przywiozą komplet punktów. Bramkę dla Radomiaka zdobył najskuteczniejszy i zarazem najlepszy zawodnik gości Karol Angielski.
Jednak goście nie chcieli dobić Widzewiaków i grali tylko jednym napastnikiem, a piłkę trzymali w bezpiecznej dla siebie odległości. Proszę sobie wyobrazić, że Radomianie groźniejsze akcje mieli w pierwszej, niż w drugiej połowie. W sześćdziesiątej pierwszej minucie na boisku zameldował się m.in. Marcin Robak i od tego czasu goście na około dziesięć minut cofnęli się na swoją połowę. W tym okresie gry wydawało się, że to gospodarze grają w przewadze jednego zawodnika. W siedemdziesiątej drugiej minucie Mateusz Kochalski źle wyprowadził piłkę z pola karnego do Artura Bogusza, a ten na wysokości 18 metra stracił piłkę na rzecz Mateusza Michaleskiego. Były gracz Radomiaka podał do na piąty metr do Robaka, który uderzył piętką, Kochalski wybronił wprost pod nogi Patryka Muchy, a ten z ok. szóstego metra zdobył bramkę na wagę remisu.
W ostatniej minucie doliczonego czasu gry (czwarta) Miłosz Kozak miał tzw. piłkę meczową, jednak Jakub Wrąbel został bohaterem, broniąc strzał instynktownie.
W następnej serii spotkań Zieloni podejmować będą Chrobry Głogów, a gracze Enkeleido Dobiego w derbach Łodzi zagrają na stadionie ŁKS-u.

26.02.2021, godz. 17:40 Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1 (0:1)