I liga: Niespodzianka w Tychach

GKS Tychy

Wikipedia

W Tychach, gdzie w ramach 13 serii spotkań Fortuna I ligi spotkały się GKS oraz Miedź Legnica, doszło do niespodzianki. Gospodarze przerwali swoją serię, a goście się przełamali.

Tyszanie, którzy nie przegrali pięciu spotkań z rzędu podejmowali Miedź Legnicę, która od sześciu kolejek nie mogła wywalczyć kompletu punktów. Ostatni raz klub z Dolnego Śląska cieszył się ze zwycięstwa 30 września, pokonując 2:0 na wyjeździe Radomiaka. Co ciekawe dzisiaj również takim samym wynikiem zakończył się mecz. Najpierw w trzydziestej czwartej minucie uderzeniem z główki na listę strzelców wpisał się Kamil Zapolnik, a dziewięć minut po zmianie stron Szymon Matuszek wykorzystał podanie od Daniego Pinillosa. W następnej kolejce Tychy czeka ciężki mecz, ponieważ pojadą do Niecieczy zagrać z liderem. Natomiast Miedzianka podejmie wyżej notowaną Odrę Opole.

21.11.2020, godz. 17:00 GKS Tychy – Miedź Legnica 0:2 (0:1)