1 Liga

I liga: ŁKS coraz bliżej powrotu do Ekstraklasy, wyniki sobotnich spotkań

ŁKS coraz bliżej powrotu do Ekstraklasy, przełamanie Wigier, trzecia z rzędu porażka Garbarni, wyniki sobotnich spotkań 28. kolejki Fortuna I ligi.

ŁKS Łódź pokonał w Tychach miejscowy GKS i tym samym wykorzystał wczorajszą porażkę Stali Mielec i powiększył swoją przewagę nad grupą pościgową do siedmiu punktów. Sandecja po dwóch remisach z rzędu w końcu wygrała i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Stomil Olsztyn borykający się z dużymi problemami finansowymi, nie przegrał ósmego kolejnego meczu. Klub ze stolicy Warmii i Mazur zremisował w Opolu strzelając bramkę na 2:1 w 91. minucie spotkania, lecz trzy minuty później było już 2:2. Co ciekawe oba trafienia były autorstwa jednego zawodnika. Termalica, która wygrała w Głogowie odniosła drugie kolejne zwycięstwo oraz czwarty mecz bez porażki. W Chojnicach Chojniczanka pokonała Garbarnię 5:1 lecz do 30. minuty nic tego nie zapowiadało. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Krzysztof Danielewicz, który ma już siedem trafień (w tym pięć w 2019 roku), a goście przegrały trzeci mecz z rzędu.
O meczu Wigry Suwałki – Bytovia można przeczytać w tym miejscu. Tutaj tylko przytoczę wynik.