I liga: Lider przegrał w Legnicy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lider przegrał w Legnicy. W inauguracyjnym meczu 16. kolejki Fortuna I ligi Miedź Legnica pokonała Radomiaka 3:1. Trzy bramki dla gospodarzy padły już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry. Goście kończyli mecz w osłabieniu jednego zawodnika.

Lider przegrał w Legnicy

Przez pierwsze dziesięć minut mecz był bardzo wyrównany, lecz w drugich dziesięciu minutach do głosu doszli gospodarze, którzy w tym okresie zdobyli dwie bramki. Pod koniec pierwszej połowy, kiedy wydawało się, że goście obudzili się i kontaktowy gol to chwila czasu, Miedź zdobyła trzecią bramkę. Tuż po przerwie spadkowicz z ekstraklasy mógł podwyższyć wynik meczu, ale Henrik Ojamaa nie trafił z rzutu karnego. Radomiak miał swoje okazje, ale podopieczni Dariusza Banasika byli dzisiaj nieskuteczni i albo trafiali w Łukasza Załuskę, albo strzelali obok bramki gospodarzy. Honorowe trafienie dla Zielonych strzelił Maciej Górski, ale była to już 86. minuta. Goście mecz kończyli w dziesięciu, ponieważ w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Damian Jakubik. Po bardzo dobrym meczu lider przegrał w Legnicy.

W następnej serii spotkań Miedzianka, która wygrała pierwszy mecz po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa zagra w Jastrzębiu, a beniaminek rozgrywek podejmie Puszczę Niepołomice. Oba spotkania odbędą się w sobotę. W tabeli Radomiak z trzydziestoma punktami na koncie nadal prowadzi, a Miedź, która ma trzy punkty mniej awansowała na czwartą pozycję.

16. kolejka Fortuna I ligi, 02.11.2019, godz. 12:40
Miedź Legnica – Radomiak Radom 3:1 (3:0)
Paweł Zieliński 13′, Adrian Purzycki 17′, Jakub Łukowski 42′ – Maciej Górski 86′
żółte kartki: Krzysztof Danielewicz, Nemanja Mijusković – Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Meik Karwot, Damian Jakubik
czerwona kartka: Damian Jakubik 90′ (Radomiak).