Polski pomocnik mimo gry jako stoper Lokomotiwu zdobył Puchar Rosji pokonując zespól Urału.

Lokomotiw w półfinale pokonała ekipę FK Rostów, natomiast drużyna Urału w dwumeczu okazała się lepsza od Arsienału Tuła. Obaj finaliści mierzyli się ze sobą parę dni temu w lidze. Spotkanie w Jekaterynburgu zakończyło się remisem 2:2. Ale na Samara Arena w Samarze to stołeczna drużyna okazała się lepsza. Wicelider Premjer Ligi pokonał w finale 11. w tabeli Urał Jekatyrenburg 1:0 i zgarnął Puchar Rosji po raz ósmy w historii.

Umowni gospodarze byli stroną przeważającą w pierwszej połowie. Już w 19. minucie bramkę zdobył Fiodor Smolov, ale sędzie nie jej nie uznał, ponieważ reprezentant Rosji był na spalonym. Ale od tamtego momentu obrona Urału nie wytrzymała nawet 10 minut. W 27. minucie Manuel Fernandes dośrodkował z rzutu rożnego wprost na niepilnowanego Dmitriego Barinova i pomocnik Lokomotiwu głową zdobył pierwszą i jedyną bramkę w tym spotkaniu. Ledwie 5 minut później stołeczna drużyna miała kolejną sytuację. Smolov po podaniu od Rifata Zhemaletdinova był sam na sam z bramkarzem Urału, ale strzał napastnika Lokomotiwu minął prawy słupek bramki. Fakt zmarnowanej setki można usprawiedliwić strzałem ze słabszej nogi napastnika reprezentacji Rosji.

W drugiej połowie to ekipa z 11. miejsca rosyjskiej Premjer Ligi była stroną tworzącą sobie więcej sytuacji. Dużo pokazywał się Othman El Kabir. Holender z marokańskim paszportem regularnie ze stałych fragmentów gry posyłał piłki do swoich kolegów. Skrzydłowy miał też dobrą okazję w 54. minucie, gdzie po indywidualnej akcji, jego strzał zza pola karnego wybronił Guilherme. Ale tak jak El Kabirowi, całej drużynie Urału brakowało skuteczności.

W drużynie zwycięskiej nie mogliśmy ujrzeć Macieja Rybusa. Reprezentant Polski pauzował z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda.