Kibice, którzy zasiedli dziś na trybunach Stadio Olipico w Rzymie byli świadkami pasjonującego spotkania. Lazio zremisowało z Bologną 3:3 po emocjonującym meczu i w przyszłym sezonie nie zagra nawet w rozgrywkach Ligi Europy. Meczu dobrze nie będzie również wspominał Łukasz Skorupski, który stracił aż trzy bramki.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla graczy gospodarzy. Już pod koniec pierwszego kwadransa do siatki trafił Correa. Argentyńczyk genialnym przyjęciem podeszwą zgubił obronę rywali i w sytuacji sam na sam pokonał Skorupskiego. Pomimo prowadzenie Lazio nie poszło za ciosem i to Bologna przejęła inicjatywę. Pomimo lepszej gry gości to podopieczni Simone Inzaghiego powinni strzelić drugą bramkę. Immobile został obsłużony precyzyjnym podaniem przez Marco Parolo, ale w dogodnej sytuacji napastnik przestrzelił i do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:0 dla rzymian.

Po zmianie stron kibiców obu drużyn czekała przejażdżka rollercoasterem. Najpierw Bologna w przeciągu minuty zdobyła dwie bramki. Do remisu doprowadził Andrea Pioli, który wykorzystał złe ustawienie w bramce Strakoshy i wbił piłkę do siatki. Chwilę później prowadzenie gościom dał Matia Destro. Włoch wykorzystał świetne zgranie głową Rodrigo Palacio i dobił piłkę do pustej bramki. Jeszcze przed upływem godziny gry ponownie mieliśmy remis. W polu karnym graczy z Bolonii świetnie odnalazł się Bastos. Obrońca Orłów wykorzystał odrobinę miejsca i przepięknym strzałem zdjął pajęczynę z okienka bramki Skorupskiego. To nie był koniec emocji tego wieczoru. Zaledwie cztery minuty później goście znowu byli na prowadzeniu. Riccardo Orsolini wykorzystał niefrasobliwość defensorów Lazio przy rzucie rożnym i z odległości trzech metrów pokonał zaskoczonego Strakoshę.

Rzymianie nie zamierzali jednak składać broni. Trener Inzaghi dokonał kilku korekt w składzie i to właśnie zawodnik wprowadzony z ławki dał remis ekipie gospodarzy. Mowa oczywiście o Sergieju Milinkoviciu-Saviciu. Serb na dziesięć minut przed końcem strzelił kolejną w swojej karierze przepiękną walkę. Tym razem po rzucie wolnym uderzył tuż koło słupka i nie dał szans Skorupskiemu. To było wszystko na co było stać zespół ze stolicy Włoch i mecz zakończył się podziałem punktów. Podziałem niezwykle gorzkim dla Orłów, gdyż oznacza on, że w przyszłym sezonie nie zagrają choćby w Lidze Europy.

Lazio – Bologna 3:3 (1:0)

Correa 14′, Bastos 59′, Milinković-Savić 80′ – Poli 50′, Destro 51′, Orsolini 63′