Fortuna 1 Liga: Niesamowita seria Sandecji Nowy Sącz, Porażka Zagłębia Sosnowiec

https://zaglebie.eu/

https://zaglebie.eu/

W 1 Lidze Sandecja Nowy Sącz wygrała 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarze Dariusza Dudka mogą pochwalić się serią trzynastu meczów z rzędu bez porażki. Z kolei rywale z Sosnowca po porażce spadli na 17. miejsce w tabeli.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
1:0 Rubio 21′
1:1 Dawid Pietrzkiewicz 60′ (s)
2:1 Dawid Błanik 70′

Na pomeczowej konferencji prasowej Dariusz Dudek oraz Kazimierz Moskal wypowiedzieli się na temat pracy w Zagłębiu Sosnowiec.

– Gratuluję Sandecji, myślę, że zagraliśmy dobry mecz. Szczególnie po stracie pierwszej bramki przeważaliśmy i doprowadziliśmy do wyrównania. Do momentu strzelenia drugiej bramki Sandecja stworzyła tylko jedną sytuację. Po stracie bramki na 1:2 mieliśmy swoje sytuacje, ale już nie byliśmy w stanie wyrównać. Myślę, że zagraliśmy dobry mecz, ale brak skuteczności i błędy pozbawiły nas dzisiaj punktów. Za tydzień gramy superważny mecz z Bełchatowem. I każdy kolejny też taki będzie. Musimy utrzymać tę naszą dobrą dyspozycję i poprawić kilka drobiazgów, które dzisiaj zawiodły i spowodowały, że Sandecja wygrała. – Powiedział Kazimierz Moskal.

– To był szczególny mecz dla Zagłębia i dla trenera Moskala, ponieważ pracował tutaj, więc to zawsze wpływa na odbiór meczu. Ja pracę w Sosnowcu straciłem podczas COVID-u i czekałem na ten mecz, chciałem się sprawdzić ze swoim byłym klubem. Bardzo, bardzo się cieszę i gratuluję zawodnikom, bo Zagłębie postawiło poprzeczkę bardzo wysoko. Zagłębie to był chyba najlepiej grający rywal na tym stadionie odkąd prowadzę Sandecję. I dlatego bardzo się cieszę, że udało się wygrać. Wracając pamięcią do Zagłębia, to jest mi po prostu przykro, jak czasami w tym klubie traktuje się ludzi takich jak ja. Uważam, ze dużo zrobiłem dla Zagłębia i nawet nie mówię tutaj o awansie, ale o tej drugiej przygodzie tam, gdy przejmowałem klub w trudnej sytuacji, byli na 15. miejscu, a zostawiłem ich na 9. Jestem smutny, że muszę się z Zagłębiem włóczyć po sądach. Zresztą Zagłębie ostatnio w tym kierunku dosyć mocno idzie, myślę, że Patryk Małecki też nie jest zawodnikiem, który jest łobuzem. To jest zawodnik, z którym trzeba umieć pracować, jest to bardzo dobry piłkarz. Wiemy, jak to się skończyło, ale to już nie jest mój problem. – Powiedział Dariusz Dudek.

Zdjęcia z meczu Sandecji Nowy Sącz z Zagłębiem Sosnowiec znajdziecie na stronie http://zaglebie.sosnowiec.pl/


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *