Barcelona traci kolejną gwiazdę akademii

Larios

irishmirror


Juan Larios oficjalnie został zawodnikiem Manchesteru City, o czym sam poinformował za pomocą portalów społecznościowych. FC Barcelona dostanie odszkodowanie w wysokości 400 tysięcy euro.

– To zawsze wielka szkoda, gdy chce nas opuścić członek drużyny młodzieżowej. Jednak jeśli nie chcą być w Barcelonie, to co możemy więcej zrobić? – mówił Patrick Kluivert kilka miesięcy temu w programie “El Transistor”. Już wtedy było jasne, że Larios kuszony jest przez wielu potentatów, choć na finalizację transferu czekał aż do września.

Oficjalnie Juan Larios podpisał kontrakt z Manchesterem City i niebawem dołączy do drużyny U-18. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii z angielskim gigantem prowadził rozmowy już jako wolny agent, odrzucając propozycję lukratywnego kontraktu od “Dumy Katalonii”. Gdyby postanowił kontynuować swoją karierę w szeregach katalońskiego klubu, zostałby trzecim najlepiej opłacanym piłkarzem akademii, zbliżając się do jednej z największych gwiazd zaplecza – Ilaixa Moriby. 16-latek również zostałby dołączony do drużyny Juvenilu A, czyli najstarszej młodzieżówki.

Do Barcelony trafił w 2016 roku, choć o nastolatka starało się wielu. Włącznie z Realem Madryt na czele. Sevilla mimo wielu prób nie dała rady utrzymać Hiszpana i ostatecznie klub z Katalonii ściągnął do siebie Lariosa. W La Masii Juan Larios uważany był za następcę Jordiego Alby, albowiem zarówno pod kątem technicznym, jak i taktycznym na boisku przypomina podstawowego defensora “Blaugrany”.

W Manchesterze Larios spotka się z innymi ex-zawodnikami La Masii – Erikiem Garcią i Adrianem Barnabe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.