bongdaso.com

Real Madryt zacznie sezon bez jednego z lewych obrońców. “Królewscy” będą musieli radzić sobie bez Fabio Coentrao, który w trakcie przygotowań do rozgrywek doznał urazu mięśnia uda.

Po powrocie z wakacji portugalski obrońca przeszedł testy medyczne, które wykazały, że nie jest zdolny do gry. Kontuzja oznacza też, że 27-latek nie pojedzie z kolegami z zespołu na tournée po Azji i tym samym nie pomoże “Los Blancos” w meczach przeciwko Romie, Manchesterowi City, Interowi oraz Milanowi rozgrywanych w ramach turnieju towarzyskiego International Champions Cup. Kontuzjowany Coentrao nie będzie musiał odbywać męczących podróży po Chinach i Australii i nie przemierzy z drużyną planowanych 45 tysięcy kilometrów.

W minionym sezonie w Realu prowadzonym przez Carla Ancelottiego 27-latek nie grał często, we wszystkich rozgrywkach pojawił się na boisku tylko 17 razy prezentując przeciętny poziom i ani razu nie trafiając do siatki rywali. W 2015 i 2016 roku reprezentant kraju z Półwyspu Iberyjskiego nie powinien spodziewać się dużej zmiany, nowy szkoleniowiec Rafael Benitez ma nadal stawiać na Marcelo i dawać Coentrao sporadyczne szanse na zaprezentowanie się na placu gry. Hiszpańskie media podają, że reprezentant Brazylii jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia opaski kapitana po Ikerze Casillasie, który niedawno opuścił Madryt i przeniósł się do Porto.

źródło: Eurosport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *