Spotkanie Hiszpanii z Portugalią podczas Euro U-21 miało być hitem i było. Powinno spełnić oczekiwania nawet najwybredniejszego widza. Po wymianie ciosów Hiszpanie pokonali Portugalczyków 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Saul, Sandro i Inaki Williams. Kontaktowe trafienie dla rywali zaliczył Bruma, który popisał się kapitalnym wolejem zza pola karnego.

Od początku to spotkanie było zapowiadane nie tylko, jako hit grupy B, ale też całego turnieju. Mecz rozpoczął się pod dyktando Portugalczyków, którzy raz po raz próbowali strzałów na bramkę strzeżonej przez Kepę Arrizabalagę. Odpowiedź nieco ospałych Hiszpanów była natomiast skuteczna. W 21. minucie Saul ograł kilku rywali, wpadł w pole karne i oddał strzał. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy rywali i wpadła do siatki. Do przerwy więcej bramek nie padło, choć emocji nie brakowało. Świetne okazje mieli między innymi Guedes dla Portugalii oraz Sandro dla Hiszpanii. W obu przypadkach zawodziła skuteczność. Druga połowa również była toczona w szybkim tempie. Na boisku szalał Deulofeu i Bellerin. Jednak w 65. minucie ten pierwszy wyłożył piłkę do Sandro, a napastnik La Furia Roja podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Kiedy wiele osób myślało, że Hiszpanie mają już ten mecz pod kontrolą, to kapitalnym strzałem popisał się Bruma. Portugalczyk huknął zza pola karnego, bez przyjęcia z woleja, a piłka zatrzymała się dopiero w siatce. Bramka zdecydowanie może kandydować do miana gola turnieju. Mimo nawiązania kontaktu Portugalczycy nie zdołali już doprowadzić do remisu. Zemściło się to na nich w doliczonym czasie gry. Szybki kontratak swojego zespołu skutecznie wykończył Inaki Williams. Trafienie skrzydłowego Athletic Bilbao dobiło Portugalczyków – bowiem po tej bramce sędzia zakończył mecz.

Portugalia – Hiszpania 1:3 (0:1) / Stadion Miejski w Gdynii

0:1 – Saul 21′

0:2 – Sandro 65′

1:2 – Bruma 77′

1:3 – Williams 90+3′

sędzia: T. Stieler (Niemcy)