Eliminacje do Euro 2024: co warto wiedzieć

AS Roma/Twitter

W Euro 2024 w Niemczech zagrają dwadzieścia cztery drużyny. Ekipa gospodarzy, czyli Niemcy, zakwalifikowały się do turnieju automatycznie. 20 “biletów” zostanie przyznana w fazie grupowej, a 3 w eliminacjach po Lidze Narodów UEFA 2022/23. Miłośnicy piłki nożnej mogą oglądać streamingi live tego wydarzenie na stronie GGBet i sprawdzać które drużyny zakwalifikują się do Euro 2024. W tym celu wystarczy kliknąć GGBet logowanie i wybrać odpowiednie spotkanie.

Format kwalifikacji do Euro 2024

W turnieju kwalifikacyjnym wezmą udział 53 drużyny narodowe. Są one podzielone na 7 koszyków. W sumie będzie 10 grup – 7 grup po 5 zespołów, 3 grupy po 6 zespołów. Turniej kwalifikacyjny do Euro 2024 będzie trwał od marca 2023 do marca 2024 roku. Polska zagra w Grupie E z następującymi krajami: Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy kwalifikują się do Euro 2024. Trzy kolejne eliminacje do kontynentalnych mistrzostw rozstrzygnie play-off, w którym 12 drużyn zakwalifikuje się na podstawie wyników w Lidze Narodów w sezonie 2022/23. Losowanie finałów Euro 2024 odbędzie się w grudniu 2023 roku, a sam turniej odbędzie się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku.

Faza grupowa

Liga Narodów UEFA 2022-23 jest powiązana z kwalifikacjami do Euro 2024, dając drużynom kolejną szansę na zakwalifikowanie się do Euro 2024. Główne postępowanie kwalifikacyjne rozpocznie się w marcu 2023 roku i zakończy w marcu 2024 roku. 20 z 24 miejsc na turniej finałowy zostanie rozstrzygniętych w głównej selekcji, a trzy miejsca pozostaną jeszcze do ustalenia. Na gospodarza od razu wyłoniła się reprezentacja Niemiec.

Faza play-offy

W play-offach, które mają się odbyć w marcu 2024 roku, wystąpi 12 drużyn, dając im drugą szansę na zakwalifikowanie się do Euro 2024. 12 drużyn jest wybieranych na podstawie wyników w Lidze Narodów UEFA. 12 drużyn podzielono na trzy grypy, z których każdy zawiera po cztery drużyny, a do turnieju finałowego wyłoniono po jednej drużynie z każdej grupy. Każda liga ma swoją ścieżkę play-off, jeśli co najmniej cztery drużyny z danej ligi nie zakwalifikowały się do głównej rundy kwalifikacyjnej Euro 2024. Zwycięzcy grupy Ligi Narodów automatycznie zyskują prawo do gry w swojej lidze.

Kryteria i określenia miejsc w rankingu ogólnym

Jeśli dwie, lub więcej drużyn ma taką samą liczbę punktów w meczach grupowych, obowiązują następujące kryteria:

  1. Największa liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami.
  2. Najwyższa różnica bramek w meczach pomiędzy tymi drużynami.
  3. Najwięcej bramek w meczach pomiędzy tymi drużynami.
  4. Największa liczba bramek w meczach pomiędzy tymi drużynami na wyjeździe.
  5. Najwyższa różnica bramek we wszystkich meczach fazy grupowej.
  6. Największa liczba bramek we wszystkich meczach fazy grupowej.

Podczas tworzeni rankingu ogólnego wyniki meczów z drużyną zajmującą szóste miejsce w grupie nie są brane pod uwagę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x