Liga Europy

El.LE: Cracovia remisuje z DAC w pierwszym meczu I rundy eliminacji

Cracovia zremisowała z DAC Dunajska Streda 1:1 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. Pasy na prowadzenie wyprowadził Pelle Van Arnesfoort, do remisu doprowadził Martin Divković.

Trener Pasów, Michał Probierz jasno stawiał sprawę. Celem Cracovii jest awans do fazy grupowej Ligi Europy. To będzie jednak bardzo trudne, bo polski klub będzie musiał przejść cztery rundy, by zagrać w rozgrywkach grupowych. Pierwszym rywalem Pasów była DAC Dunajska Streda czyli przeciwnik o podobnym poziomie do krakowskiego klubu.

Pierwsze groźne uderzenie w tym spotkaniu zobaczyliśmy w 11. minucie. Z pierwszej piłki w polu karnym strzelał Kristopher Vida, ale Michal Peškovič dobrą interwencją uratował Cracovię. W odpowiedzi Pelle Van Arnesfoort kopnął w trybuny. Okazję na gola dla gospodarzy miał także Lukáš Čmelík, który strzelał sprzed pola karnego, jednak tym uderzeniem nie zagroził bramce Pasów. Wicemistrzowie Słowacji mogli wyjść na prowadzenie w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Zsolt Kalmár, bramkarz Cracovii nie miał jednak problemów ze złapaniem futbolówki. Wydawało się, że to DAC jest bliżej zdobycia bramki dającej prowadzenie, a niespodziewanie gola strzelili podopieczni Michała Probierza. Rafael Lopes podał piętą do Van Arnesfoorta, ten uderzył z dystansu, piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i wpadła do siatki. Cracovia nie cieszyła jednak długo z prowadzenia. W 44. minucie Čmelík dośrodkował w pole karne, Peškovič wybił piłkę wprost pod nogi Marko Divkovicia, a ten także po rykoszecie skierował piłkę do bramki. Do przerwy DAC Dunajska Streda remisowała z Cracovią 1:1.

Na początku drugiej części spotkania Cracovia mogła wyjść na prowadzenie, jednak Lopes strzelił daleko obok bramki. Później tempo meczu już spadło i głównie widzieliśmy rozgrywanie piłki bez groźnych okazji. Kwadrans przed końcem spotkania znowu okazję miał Lopes, tym razem Martin Jedlička pewnie złapał piłkę. Drugi raz na listę strzleców mógł się wpisać Van Arnesfoort, ale tym razem strzelił bardzo niecelnie. W końcowych minutach spotkania na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, jednak Kalmár kopnął wysoko nad bramką z rzutu wolnego. Ostatecznie mecz zakończył się  remisem 1:1 i jest to korzystny wynik dla Pasów.

11.07.2019, Eliminacje UEFA Europa League, MOL Arena

DAC Dunajska Streda – Cracovia 1:1 (1:1)

Marko Divković 44′ – Pelle Van Arnesfoort 39′

DAC: Martin Jedlička – Kristián Koštrna, Ľubomír Šatka, Dominik Kružliak, Eric Davis (Cesar Blackman 60′) – Máté Vida, Lukáš Čmelík (Eric Ramírez 76′), Matej Oravec, Zsolt Kalmár, Kristopher Vida (Taiwo Abdulrahman 70′) – Marko Divković

Cracovia: Michal Peškovič – Cornel Râpă, Michał Helik, Niko Datković, Kamil Pestka (Diego Ferraresso 46′) – Sergiu Hanca, Janusz Gol, Damian Dąbrowski (Milan Dimun 84′), Bojan Čečarić (Mateusz Wdowiak 62′) – Rafael Lopes, Pelle Van Arnesfoort

Żółte kartki: Dominik Kružliak, Eric Davis – Kamil Pestka

Sędzia: Rade Obrenović