Grupa E eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 dla gospodarzy. Reprezentacja Chorwacji nie bez trudów pokonała Azerów 2:1. Gola na wagę trzech oczek dla wicemistrzów świata zdobył Andrej Kramarić. Słowacja odniosła cenne zwycięstwo nad Węgrami. Ondrej Duda znów błyszczał.

Czas rozpocząć eliminacje do Mistrzostw Europy, które za nieco ponad rok czasu odbędą się w 12-stu państwach-gospodarzach, na 12-stu różnych stadionach. Na rozkładzie pierwszych zmagań o awans w grupie E doszło do dwóch starć, gdzie wicemistrz świata – Chorwaci podejmowali na własnych śmieciach outsidera tej grupy, czyli reprezentację Azerbejdżanu. Natomiast na Słowację przyjechali Węgrzy z myślą pokrzyżowania planów ekipie Pavla Hapala i wywiezienia z Trnavy zdobyczy punktowej. Ze względu, że owa grupa liczy 5 narodowości, pauzowała Walia.

Dość sensacyjnie rozpoczęło się nam spotkanie w Zagrzebiu, bowiem Azerowie za sprawą jednych z kontr objęli w 19. minucie prowadzenie. Ramil Szejdajew pociągnął indywidualną akcję umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki Lovre Kalinicia. Bezsprzeczna przewaga Hrvatskiej reprezentacji, ale statystyki nie grają. Udało się jednak gospodarzom doprowadzić do remisu tuż przed przerwą. Borna Barisić wpisał się na listę strzelców pod dośrodkowaniu kolegi z rzutu rożnego. Lewy obrońca Glasgow Rangers najlepiej wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował futbolówkę do siatki. Pomimo, że wicemistrzom świata szło jak po grudzie, obyło się bez sensacji. Andrej Kramarić przeniósł znakomitą formę z Hoffenheim i zapewnił swojemu zespołowi 3 punkty.

Słowacja pokonała 2:0 reprezentację Węgier. Pierwszego gola dla naszych południowych sąsiadów zdobył dobrze znany kibicom Legii Warszawa, Ondrej Duda, asystę zaliczył Albert Rusnák. Obaj Panowie zamienili się rolami w drugiej połowie, gdyż ładne podanie Dudy na bramkę zamienił Rusnák.