Dziennikarz Kickera: Moim zdaniem Lewandowski odejdzie

Lewandowski

fcbayern.com


Lewandowski wciąż nie przedłużył swojej umowy z Bayernem, a najbliższe tygodnie powinny być kluczowe w tej sprawie. Pini Zahavi zacznie rozmowy z Bawarczykami, jednak nie będą one łatwe. Karl-Heinz Wild, dziennikarz Kickera, uważa że Polak ostatecznie opuści Monachium, kiedy jego umowa wygaśnie.

Robert Lewandowski jest związany z Bayernem umową do końca czerwca 2023 roku. Od kilku tygodni cały piłkarski świat przygląda się tej sytuacji, na czele z Joanem Laportą, który z przyjemnością ściągnąłby Polaka do Barcelony już tego lata.

Swoje zdanie na ten temat wyraził ceniony dziennikarz Kickera Karl-Heinz Wild. Dziennikarz regularnie głosujący w plebiscycie Złotej Piłki i świetnie orientujący się w środowisku Bayernu uważa, że sprawa Lewego nie rozstrzygnie się tak szybko.

Niemiec, w rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach WP Sportowe Fakty, przekonuje, że negocjacje między zawodnikiem a klubem mogą ciągnąć się nawet przez rok. Ponadto uważa, że strony nie dojdą do porozumienia i Polak odejdzie z Monachium, jednak jako wolny agent.

–  W mojej opinii rozmowy będą trudniejsze. Robert nie zaakceptuje nowego kontraktu tak szybko. Pytanie też, kiedy obie strony miałby się dogadać. Tu pod żadnym względem nie będzie łatwo. To się może przeciągnąć nawet do lata 2023 – rozpoczął Wild.

–  Uważam, że Bayern nie zaoferuje Lewandowskiemu dłuższej umowy niż Neuerowi i Muellerowi. Nie sądzę, aby klub podszedł do tego tematu inaczej niż w przypadku piłkarzy, o których mówiliśmy przed chwilą. Robert zostanie potraktowany identycznie – dodał.

– Bayern, za pośrednictwem Hasana Salihamidzicia, oświadczył, że nie puści Roberta tego lata. To usłyszeliśmy w niedzielę z jego ust – zaznaczył.

–  Bardzo ciężko coś tu przewidzieć. Ale gdybym miał obstawiać, to wybieram odejście Roberta po zakończeniu obecnej umowy – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.