Droga po Życie przez Piłkarski Świat

Droga po Życie przez Piłkarski Świat

Droga po Życie przez Piłkarski Świat to szlachetna inicjatywa. Grupa przyjaciół co roku jeździ po klubach piłkarskich, by zdobyć koszulki i inne pamiątki z autografami na licytację dla swojego kolegi, który od osiemnastego roku życia cierpi na Stwardnienie Rozsiane.

Grupa jeździ od 2013 roku i w tym czasie odwiedziła sto aren. W tym roku chłopaki wyjeżdżają 31 sierpnia do Austrii i Słowenii. Podczas swojej tygodniowej podróży przejadą niecałe dwa i pół tysiąca kilometrów. Jak się łatwo domyśleć taka wyprawa niesie ze sobą niemałe koszta (noclegi, koszt paliwa, bilety itp), dlatego panowie proszą nas, kibiców o pomoc w drobnej darowiźnie (szczegóły w linku).

Do tej pory ekipa przywiozła różne pamiątki z Anglii, Szkocji, Francji, Holandii, Niemiec, Austrii, Chorwacji, Włoch, San Marino, Słowacji oraz Czech, które pozwoliły zebrań prawie 50 tys zł. na leczenie ich kolegi. Podczas podróży spotkali byłych i obecnych reprezentantów Polski, m.in. Milika, Piszczka, Olkowskiego, Skorupskiego, którzy nie pozostali obojętni na historię nierównej walki Przemka z chorobą!

Z tegorocznej wyprawy “łupy” będzie można nabyć na licytacji internetowej, za pomocą strony facebook’owej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *