Dominik Kun przed meczem z KAA Gent: Spodziewamy się trudnego meczu

https://twitter.com/rakow1921/status/1105015766074707969

Już o 18:00 Raków Częstochowa podejmie KAA Gent w walce o Ligę Konferencji Europy. Dominik Kun przed meczem z belgijską drużyną udzielił wywiadu dziennikowi „Sport”.

Patryk Kun docenia klasę KAA Gent, lecz mimo wszystko przed pojedynkiem jest dobrej myśli. Uważa, że belgijska drużyna to podobny kaliber do Rubina Kazań, z którym częstochowianie wygrali w niesamowitych okolicznościach.

– Spodziewamy się trudnego meczu. Gent prezentuje wysoką intensywność, gra piłką dość bezpośrednio. W tej fazie europejskich pucharów nie ma już słabych drużyn i zawodników. Czeka nas ciężki mecz, na który będziemy dobrze przygotowani taktycznie i fizycznie. Ciężko teraz oceniać jak wysokie mamy szanse, ale na pewno one są i dlatego będziemy chcieli zagrać jak najlepiej. Wydaje mi się, że to podobny kaliber przeciwnika do Rubina. Wszystko zweryfikuje jednak boisko.

Pomocnik Rakowa jest przekonany, że on i jego koledzy narzucą przeciwnikom swój styl gry, jednakże w meczu wszystko może się zdarzyć.

– Mamy swój model gry. W każdym meczu gramy podobnie. Zobaczymy też jak Gent się do nas ustawi. Przed meczem możemy przewidywać jak będą chcieli zagrać, ale równie dobrze mogą na mecz z nami ustawić się zupełnie inaczej. Nie można z góry nastawić się na to, że jakieś elementy będą grane na 100%. Mecz może się różnie potoczyć, Gent może zaprezentować coś, czym będziemy zaskoczeni, ale będziemy na bieżąco reagować na boisku i będziemy gotowi na każdą okoliczność.

– Wtedy też zdecydujemy jak będziemy prowadzić swoje ataki. Mamy wiele rozwiązań taktycznych. W defensywie z kolei będziemy grać tak samo – kolektyw, praca zespołowa, agresywnie w obronie tak, aby rywal stworzył sobie ,jak najmniej sytuacji. W ofensywie – tam, gdzie będą luki i błędy w organizacji gry, to będziemy starali się je wykorzystać.

Faworytem starcia mimo wszystko pozostaje KAA Gent, jednakże podopieczni Marka Papszuna co rusz zaskakują piłkarski świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.