Dlaczego warto kupować buty piłkarskie w sklepie stacjonarnym?

Polscy konsumenci, zamiast chodzić się do stacjonarnych sklepów, coraz częściej wolą zamawiać wybrane przez siebie produkty drogą on-line. Przez Internet kupowana jest również odzież i obuwie. Jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie.

On-line czy off-line?

Wygodna kanapa, laptop, kubek dobrej kawy w ręce – coraz częściej tak wyglądają współczesne zakupy Polaków. Ogromną popularnością cieszą się niemal wszystkie większe i mniejsze sklepy internetowe, posiadające atrakcyjną ofertę, szeroki wybór produktów i dobre ceny. Decydując się na nabywanie rzeczy on-line, z pewnością stawiamy na wygodę i nie trwonimy wolnego czasu, ponieważ nie musimy dojeżdżać np. do galerii handlowych i przeciskać się przez tłumy innych kupujących. Nie musimy też martwić się o to, gdzie zaparkować samochód i czy kolejki do kas – w szczególności w okresie promocji i wyprzedaży – skutecznie nas nie wypędzą z powrotem do domu. Jednak nie zawsze chęć komfortu i zaoszczędzenia kilku godzin życia, może skończyć się dla nas najlepiej. W szczególności, kiedy kupujemy specjalistyczny sprzęt lub specjalistyczną odzież i obuwie.

 

Zalety sportowego sklepu stacjonarnego

Jeśli gramy w piłkę nożną amatorsko lub w półprofesjonalnie, to sami musimy zadbać o to, aby zapewnić sobie takie elementy ubioru, jak: koszulki piłkarskie, spodenki, getry, czy buty piłkarskie. Oczywiście chcemy, żeby wszystkie te rzeczy były, jak najlepszej jakości, i aby spełniały nasze wszystkie wymagania. W tym przypadku wizyta w sklepie stacjonarnym może okazać się dla nas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zakupy on-line. Dlaczego? Istnieje ku temu kilka powodów:

 

Rozmowa ze specjalistą

W wielu sklepach stacjonarnych typu Decathlon pracują specjaliści, posiadający sporą wiedzę na temat sprzętu sportowego, odzieży sportowej i wreszcie na temat butów sportowych. Zawsze możemy poprosić ich o radę, kiedy nie jesteśmy pewni, który model obuwia wybrać. A przecież musimy pamiętać o tym, że do różnych typów nawierzchni, używamy różnych typów butów piłkarskich. Podpowiedź eksperta może nam w tej kwestii wiele wyjaśnić.

 

Łatwiejsze zwroty towaru

Niestety wciąż bywa tak, że produkty, które zakupujemy drogą internetową, ciężej jest zwrócić – jeśli są przykładowo uszkodzone – niż te, które nabyliśmy w sklepie stacjonarnym. Dość często bywa tę niestety tak, że musimy ponieść koszty odesłania drogą pocztową nabytej rzeczy. Kiedy kupiliśmy buty np. w sklepie znajdującym się w galerii handlowej, wystarczy, że do niego pojedziemy i już w momencie zwrotu, otrzymamy nową parę lub odzyskamy swoje pieniądze.

Wymiana towaru w sklepie stacjonarnym będzie dużo szybsza aniżeli reklamowanie i odsyłanie zamówienia pocztą. Jeśli na potrzebujemy butów piłkarskich na zbliżający się trening albo mecz, zdecydowanie lepiej się wybrać do sklepu stacjonarnego.

W przymierzalni

Kolejnym istotnym plusem jest to, że decydując się przykładowo na zakup upatrzonych korków w sklepie stacjonarnym, możemy je…na własne oczy zobaczyć, fizycznie dotknąć i przetestować. Jesteśmy w stanie na spokojnie przymierzyć buty i sprawdzić, jak się będziemy w nich czuli i czy nasze stopy dobrze się w nich układają. Pamiętajmy o tym, że wyniku wysiłku nasze stopy nieco puchną w ciągu dnia. Będą więc w butach zajmować nieco więcej miejsca niż wypoczęte stopy. Dlatego wszystkie buty, również piłkarskie, przymierzajmy po południu, a nie rano, kiedy nasze stopy nie są jeszcze zmęczone, i nie posiadają swoich zwyczajowych rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi