Cristiano Ronaldo i Lionel Messi na celowniku Interu Miami

Były reprezentant Anglii David Beckham uważa, że drużyna Interu Miami jest w stanie zakontraktować największe gwiazdy europejskiego footballu.

Z sezonu na sezon liga MLS przyciąga coraz to większe nazwiska, dzięki czemu poziom rozgrywek w Ameryce znacząco się poprawił. Były piłkarz Manchesteru United twierdzi, że Inter Miami jest w stanie sprostać wymaganiom takich piłkarzy, jak: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, czy Neymar. Klub powstał zaledwie trzy lata temu i już może pochwalić się kilkoma znaczącymi nazwiskami. Byli zawodnicy Juventusu, Blaise Matuidi i Gonzalo Higuain stanowili o sile drużyny występującej w MLS.

Atrakcyjność gry w takim mieście, jak Miami może wpłynąć na najbliższe decyzje wspomnianych gwiazd europejskiej piłki nożnej.

– Kiedy poinformowaliśmy o powstaniu drużyny w Miami staraliśmy się rozmawiać o sprowadzeniu wielkich nazwisk. Ronaldo, Messi, czy Neymar nie są problemem – powiedział David dla ESPN.

– Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby to była trudna decyzja dla piłkarzy, ponieważ Miami jest świetnym miejscem.

Pomimo chęci pozyskania wielkich nazwisk, Beckham podkreślił, że równie ważne jest promowanie lokalnych talentów.

– Oczywiście to wielkie miasto, w którym posiadamy ogromną bazę fanów. Na południu Florydy posiadamy wielkie talenty, więc mam nadzieję, że wkrótce otrzymają szansę – dodał. Miami to miasto, które przyciąga piłkarzy grających w Europie.

Były piłkarz Manchesteru United Phil Neville został nowym szkoleniowcem Interu Miami.

– Neville jest trenerem, który wyciągnie z zawodników to, co najlepsze. On nie tylko pracuje z wyznaczonymi zawodnikami, ale również z młodzieżą. Jego doświadczenie jest ogromne, ponieważ pracował w najlepszej akademii w Manchesterze United.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *