Serie A

Coppa Italia: Milan pokonuje Sampdorie po dogrywce

Piłkarze Milanu pokonali Sampdorie 2:0 po dogrywce w meczu 1/8 finału Coppa Italia i awansowali do ćwierćfinału. Dwa gole dla podopiecznych Gennaro Gattuso strzelił Patrick Cutrone.

Dla Sampdorii mecz z Milanem był trzecim w Coppa Italia, we wcześniejszych rundach pokonali Vitberse i SPAL, odpowiednio 1:0 i 2:1, podopieczni Gennaro Gattuso dzisiejszym meczem zaczynają przygodę z Pucharem Włoch.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 9. minucie za sprawą Francka Kessiego, Rafael jednak nie dał się zaskoczyć. Kolejną okazję do wyprowadzenie gości na prowadzenie miał Hakan Çalhanoğlu, lecz piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad bramką. Chwilę później z powodu kontuzji boisko opuścił Karol Linetty i Sampdoria była zmuszona dokonać pierwszej zmiany. Po upływie dwóch kwadransów gry wreszcie gospodarze zagrozili bramce Pepe Reiny, Gastón Ramírez starał się przelobować hiszpańskiego bramkarza, ale ten nie dał się zaskoczyć. Najlepszą okazję pod koniec pierwszej połowy mieli podopieczni Gennaro Gattuso, Gonzalo Higuaín dostał prostopadłe podanie i uderzył w kierunku bramki Rafaela, ale minimalnie się pomylił. Do przerwy Sampdoria remisowała z Milanem 0:0.

Druga połowa już nie była taka dobra jak pierwsza, ale groźne okazje też były, głównie ze strony Sampdorii. W 80. minucie Riccardo Saponara obrócił się w polu karnym z piłką, uderzył, a piłka po jego strzale musnęła słupek, 4 minuty później na uderzenie z dystansu zdecydował się Albin Ekdal, lecz Reina kapitalnie interweniował po jego uderzeniu. W końcówce spotkania awans mógł zapewnić sobie Milan jednak Kessie minimalnie przestrzelił, mecz musiała rozstrzygnąć dogrywka.

W pierwszej połowie dogrywki Milan w końcu wyszedł na prowadzenie w 112. minucie, Andrea Conti dośrodkował w pole karne, tam nogę dołożył Patrick Cutrone i wyprowadził gości na prowadzenie. W drugiej części dogrywki, ten sam duet zapewnił Milanowi dwubramkowe prowadzenie, Conti dośrodkował pod pole karne, Cutrone przelobował Rafaela i podwyższył wynik. Ostatecznie Sampdoria przegrała z Milanem 0:2 po dogrywce.