Co robić, gdy większość meczów jest przełożonych?

Zdjęcie: bigstockphoto.com

Pandemia koronawirusa mocno odbiła się na świecie sportowym. Z powodu zakazu zgromadzeń przełożono wiele imprez sportowych. Stratne są kluby, związki sportowe, zawodnicy, reklamodawcy, bukmacherzy i także kibice, którzy nie mogą obstawiać obecnie meczów ulubionych drużyn. Na szczęście są inne opcje na spożytkowanie wolnych środków i dobrą zabawę. Co można robić, gdy większość meczów została odwołana?

Odwołane ligi, LM, LE, Euro….

Zaczęło się od lig krajowych: Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja, Polska, Anglia, a ostatnio także Turcja czy inne, mniejsze kraje europejskie przelożyły swoje ligowe mecze. Później padło na ponadligowe rozgrywki – przesunięto mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Wreszcie UEFA ogłosiła smutną, ale zrozumiała w tych okolicznościach decyzję – Euro 2020 zostało przesunięte na przyszły rok. Nawet jeśli do czerwca sytuacja w Europie się uspokoi, to nie wiadomo, kiedy i jak zakończą się ligowe rozgrywki, zatem jest ryzyko, że po postu nie miałby, kto grać na euro, bo piłkarze będą nadganiać ligowe spotkania. Na razie nie wiadomo, co dalej z piłką nożną w Europie – UEFA jest podobno gotowa na wiele ewentualności.

Co innego obstawiać?

Brak meczów nie oznacza, że nie ma, czego obstawiać. Bukmacherzy jak najbardziej działają i przyjmują zakłady na inne zdarzenia, w tym nie tylko sportowe. Warto wykorzystać ten czas, by zainteresować się inną dyscypliną czy dziedziną życia – być może trafi się na fajną niszę, gdzie można dużo zyskać. W dalszym ciągu też obowiązują bonusy i promocje w zakładach bukmacherskich – sprawdź, jak odebrać freebet w Totalbet, a następnie postaw zakład w jednej z proponowanych przez nas kategorii:

  • Wirtualne sporty. Nie można grać w realu, ale można w sieci. Popularne wirtualne sporty to np. tenis, wyścigi konne czy piłka nożna, zdarzają się także zawody żużlowe, samochodowe, kolarstwo torowe czy wyścigi psów. Zastępują one te prawdziwe rozgrywki, to zatem idealna opcja na czas pandemii, kiedy mecze są przełożone.
  • Niektórzy bukmacherzy przyjmują zakłady na pogodę – temperaturę, opady etc. Pogoda zawsze będzie i zawsze będzie zmienna, więc jest, co obstawiać.
  • Wydarzenia ekonomiczne. Ekonomia i finanse też mocno obrywają przez pandemię, ale można obstawiać kursy walut, decyzje o obniżeniu stóp procentowych czy moment, kiedy gospodarka ponownie odbije od dna.
  • E-sport. To sport na miarę XXI wieku, czyli rozgrywki prowadzone w sieci, np.  CS:GO czy League of Legends. E-sport zrobił się ostatnio bardzo popularny i większość bukmacherów przyjmuje na niego zakłady. Odbywają się także e-sportowe eventy, jak np. IEM w Katowicach, który w tym roku został zorganizowany przy pustych trybunach z uwagi na zagrożenie koronawirusem, ale w sieci miał najlepszą oglądalność w historii. To tylko pokazuje, jak mocne jest zainteresowanie e-sportem i że będzie się zwiększać w sytuacji, gdy nie można oglądać rozgrywek tradycyjnego sportu na żywo.

A może pograć w kasynie?

Jeśli nie skusiły Cię propozycje powyżej, a szukasz dawki adrenaliny i masz trochę wolnej gotówki, to spróbuj gry w kasynie. Szukaj legalnych kasyn online z dobrą ofertą gier oraz korzystnymi promocjami. Jeśli będzie to twój pierwszy raz w kasynie, to nie graj na początek dużymi środkami. W kasynie łatwo o zysk, ale też łatwo o stratę.

Spróbuj zainwestować!

Jeśli masz podstawową wiedzę finansową, to warto zainteresować się inwestowaniem. Wydaje ci się, że czas krachu na giełdzie to niedobry moment na inwestycje? Z jednej strony tak, z drugiej strony trzeba wiedzieć, w co inwestować, a czas kryzysu można poświęcić na przygotowanie strategii, a konkretnie Strategicznej Alokacji Aktywów, jak fachowo nazywają to ekonomiści. W co inwestować w kryzysie:

  • Akcje dużych instytucji finansowych, które są beneficjantami programów pomocowych od rządu, a do tego mają dużą płynność.
  • Akcje firm z segmentu ubezpieczeń, np. PZU.
  • Akcje firm z segmentu naftowego, szczególnie PKN Orlen, gdyż ropa naftowa mocno tanieje, co powoduje wzrost marży i większe zyski z dystrybucji i przerobu baryłek. To też bardzo płynne akcje oraz ogromny koncern.
  • Amerykańskie dolary – uważane za najbardziej płynną walutę na świecie.
  • Szwajcarskie franki lub japońskie jeny, czyli tzw. bezpieczne przystanie inwestycji, których ceny zawsze rosą w czasach kryzysu, bo inwestorzy nie chcą ryzykować i wybierają sprawdzone inwestycje.

Piotr K

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi