Burmistrze Bergamo o meczu Atalanta – Valencia: To była bomba biologiczna

fot. as.com

Burmistrz Bergamo, Giorgio Gori twierdzi, że 40 tysięczna publika podczas meczu Atalanty w Lidze Mistrzów mogła być głównym czynnikiem rozwoju koronawirusa we Włoszech.

Z powodu renowacji Stadio Atleti Azzurri d’Italia, Atalanta gra swoje mecze w Lidze Mistrzów na mediolańskim San Siro. Na historyczną 1/8 finału Champions League, na stadion Interu i Milanu zjechało się ponad 40 tysięcy kibiców z Bergamo.

I burmistrz Bergamo, Giorgio Gori uważa, że właśnie ten mecz był jednym z głównych czynników sprzyjających rozwojowi koronawirusa we Włoszech. Gori twierdzi, że “to spotkanie było jak bomba biologiczna” i sugeruje, że prawie cała publika tamtejszego meczu może być zarażona COVID-19.

W tej chwili nie wiemy co się tam stało. Pierwszy pacjent we Włoszech był 23 lutego. Jeśli wirus już się rozprzestrzeniał, to 40 tysięcy kibiców z San Siro zostało zainfekowanych. Nikt nie wie, czy wirus już wtedy krążył wśród nas. Wielu kibiców obejrzało ten mecz w grupkach, które później tego wieczora miały kontakty z innymi. Wirus skakał z jednego na drugiego. – sugeruje Gori, cytowany przez hiszpańską “Marcę”.

Podobnie myśli kapitan Atalanty – Alejandro Gomez. Myślę, że tak szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w Lombardii ma wiele wspólnego z meczem Atalanta – Valencia na San Siro. Ze 120 tysięcy mieszkańców Bergamo, 45 tysięcy zjawiło się na stadionie. – powiedział popularny “Papu” w wywiadzie z argentyńskim dziennikiem “Ole”.

16 marca Valencia podała informację, że 35% klubu jest zarażonych COVID-19, w tym piłkarze, tacy jak Ezequiel Garay, Jose Gaya czy Eliaquim Mangala. W Atalancie dopiero wczoraj zdiagnozowano pierwszego zainfekowanego piłkarza – bramkarza Marco Sportiello. Włoch nie wykazywał żadnych objawów choroby.

We Włoszech jest już blisko 70 tysięcy zainfekowanych osób, z czego niecałe 7 tysięcy zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda w Lombardii, w której właśnie znajdują się Bergamo i Mediolan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi