ddv.pl

W 29. serii spotkań niemieckiej Bundesligi padło dwadzieścia pięć bramek w tym jeden po strzale Polaka. Sędziowie w sumie pokazali 52. żółtych kartek i trzy czerwone. W ubiegły weekend na boiskach naszych zachodnich sąsiadów oglądaliśmy czterech z ośmiu Polaków, którzy razem byli przy piłce 113 razy.

Bayern Monachium po zwycięstwie ze Stuttgartem powiększył do siedmiu punktów przewagę nad drugą Borussią Dortmund. Monachijczykom do obronienia tytułu brakuje zaledwie ośmiu punktów. W barwach VFB całe spotkanie rozegrał Przemysław Tytoń (cztery z siedmiu strzałów obronił), a w ekipie Bawarczyków Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zaliczył asystę, wygrał dziesięć z dwudziestu pojedynków oraz oddał jeden strzał na bramkę Tytonia.

W derbach Zagłębia Ruhry Schalke w Gelsenkirchen zremisowało z Borussią 2:2. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry, a mecz z ławki rezerwowych oglądał Łukasz Piszczek.

Na uwagę zasługuje kolejna strata punktów Herthy Berlin. Klub ze stolicy Niemiec tym razem zremisował z outsiderem rozgrywek, Hannoverem 96, w którego składzie po długiej przerwie powrócił Artur Sobiech. 25-letni piłkarz wygrał cztery z trzynastu pojedynków, oddał trzy strzały i strzelił jedną bramkę. H96 na pięć kolejek traci do miejsca barażowego aż dziesięć punktów.

Beyer Leverkusen odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i awansował na czwarte miejsce w tabeli dające prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Ważny mecz o utrzymanie odbył się w Bremie. Miejscowy Werder grał o sześć punktów z FC Augsburgiem. Po tym spotkaniu goście znaleźli się w bezpiecznej strefie, a Werder spadł na miejsce barażowe.

Hoffenheim wygrał we Frankfurcie z Eintrachtem 2:0. W zespole gości cztery minuty zagrał Eugen Polański. Polski pomocnik w tym czasie raz faulował, dwa razy podawał i wygrał trzy z czterech pojedynków.