Bundesliga: Borussia wygrywa derby Zagłębia Ruhry

Borussia Dortmund/ Twitter

Bundesliga wraca do gry! Na początek totalny hit, spotkanie pomiędzy Borussią Dortmund, a Schalke 04, czyli Derby Zagłębia Ruhry.

Do pierwszego spotkania Bundesligi po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa Borussia przystępowała w mocno okrojonym składzie. W klubie z Signal Iduna Park aż pięciu podstawowych zawodników leczy urazy. Wśród nich znajdują się Emre Can, Marco Reus, Nico Schulz, Axel Witsel oraz Dan-Axel Zagadou.

Przed spotkaniem Borussia była stawiana przez bukmacherów w roli faworyta tego spotkania. Nic dziwnego, ponieważ przed tą kolejką BVB zajmowało drugie miejsce i miało na swoim koncie 51 punktów. Schalke “wraca” do rozgrywek Bundesligi z szóstej pozycji w tabeli ligi niemieckiej. Ekipa z Gelsenkirchen dotychczas zdołała zdobyć 37 punktów.

Wartym uwagi faktem jest to, iż spotkanie od pierwszej minuty zaczął Łukasz Piszczek. Polak wystąpił w derbach w roli kapitana. Przypomnijmy, że od tygodni media spekulują na temat potencjalnego przedłużenia umowy przez polskiego obrońcę z Borussią Dortmund.

Pierwsza połowa należała do BVB.

Już od początku meczu Borussia Dortmund dominowała w tym spotkaniu. W 12. minucie było blisko rzutu karnego dla gospodarzy, jednak sędzia po dyskusji z asystentem VAR anulował swoją decyzję.

25. minuta przyniosła Borussii Dortmund okazję na strzelenie bramki. Erling Haaland przejął dośrodkowanie zza linii bocznej pola karnego, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Schalke.

W 29. minucie Thorgan Hazard dośrodkował w pole karne, do piłki dobiegł Erling Haaland, który dostawił nogę i wykończył akcję bramką.

Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania Raphael Guerreiro biegł lewą stroną boiska i strzelił płasko w prawy dolny róg bramki. Markus Schubert pozostał bez szans, a na tablicy wyników było już 2:0.

Druga połowa rozpoczęta z przytupem.

David Wagner wraz z rozpoczęciem drugiej części gry przeprowadził dwie korekty w składzie. Boisko opuścili Raman i Todibo.

W 48. minucie Julian Brandt wypuścił sobie piłkę na wolne pole, po czym zagrał do Thorgana Hazarda, który potężnym strzałem pokonał golkipera Schalke.

Erling Haaland doskonale zagrał do Raphaela Guerreiro. Portugalczyk miał niełatwą sytuację do strzelenia bramki, jednak uderzył z zewnętrznej części buta i trafił do siatki.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Borussii Dortmund.

Signal Iduna Park (Dortmund) 16.05.2020, godz 15:30