Boniek: Adam Nawałka wyznał, że ten zespół musi przejść głęboką przebudowę

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek w wywiadzie udzielonym dla “Przeglądu Sportowego” przyznał, że Adam Nawałka mówił o wypaleniu piłkarzy reprezentacji Polski.

Gdy wybierałem Adama Nawałkę na stanowisko selekcjonera, pojawiło się zwątpienie, ale osobiście miałem przekonanie, że pójdziemy w dobrą stronę. I tak się stało. Gdy jednak rezygnował, wyznał mi, że ten zespół musi przejść głęboką przebudowę, bo już coś nie funkcjonuje. Jest wypalony – mówi prezes. – Nikt tego głośno nie mówił. Ta opinia nie została dostrzeżona i zignorowana. Od czasu do czasu padały wypowiedzi ze strony piłkarzy, ukryte między słowami, że ta grupa szuka nowej identyfikacji. Dlatego Jerzy Brzęczek stanął i nadal stoi przed wielkim wyzwaniem – dodaje.

Jerzy Brzęczek dokonał dwóch kluczowych zmian w składzie na Macedonię Północną, a w trudnym momencie postawił na odpowiednich zmienników, którzy zapewnili komplet punktów w Warszawie. – Wielu chciałoby ustalać skład za selekcjonera, a on idzie swoją drogą. Myślę, że przez ten fakt żadnego odwetu na krytykach nie będzie, ale faktycznie dobrze to wyglądało i może czuć satysfakcję. Arkadiusz Reca, kiedy gra w klubie, jest zawodnikiem pożytecznym – szybki, silny i wybiegany. Trudno go ominąć. Brzęczek i jego sztab jeżdżą, analizują, a potem podejmują decyzję. Nie słuchają podszeptów, kto ma być powoływany, a kto nie. Kto ma grać, a kto nie. To słuszna droga – twierdzi Zbigniew Boniek.

cała rozmowa tutaj:

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-me/eliminacje-euro-2020-zbigniew-boniek-po-sukcesie-reprezentacji/f97n909

źródło: Przegląd Sportowy / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *