Aktualności

Benzema strzela, Real wygrywa

W meczu 27. kolejki La Liga Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Valladolid 1:4.

Ostatnie dni dla Realu były bardzo trudne. Podczas tygodnia stracili szansę na jakiekolwiek trofeum. Najpierw z Pucharu Króla wyeliminowała ich Barcelona wygrywając  3:0, następnie szansę na zwycięstwo w lidze również zabrała Barcelona tym razem wygrywając  1:0. Ostatnią nadzieją na sukces w tym sezonie miał być mecz z Ajaxem, jak się okazało ten rywal także był dla ,,Królewskich” za mocny i wygrał 4:1. Po tym meczu w biurach na Santiago Bernabeu zaczęto się bardzo mocno zastanawiać nad zwolnieniem Santiago Solariego. Argentyńczyk doskonale wie, że w przyszłym sezonie już nie poprowadzi zespołu, a nawet zwycięstwo w Valladolid nie oznaczało, że pozostanie na stanowisku.

Real do tego meczu przystępował rozbity mentalnie, ale również kadrowo. W ostatnim meczu Ligi Mistrzów kontuzji doznali Vinicius, a więc zawodnik, który wdarł się przebojem do pierwszego składu, mając duży wpływ na grę całego zespołu i Lucas Vazquez, który w zespole Solariego był zawodnikiem wyjściowej ,,11”. Zabrakło również kapitana Sergio Ramosa, obrońca pauzował za kartki.

Przed samym meczem doszło do awarii światła i istniało ryzyko, że mecz rozpocząłby się z opóźnieniem, na szczęście uporano się z awarią i spotkanie mogło się zacząć zgodnie z planem.

W 12. minucie gospodarze dostali szansę na objęcie prowadzenie. Po faulu Odriozoli sędzia wskazał na punkt oddalony od bramki 11 metrów. Jednak na szczęście graczy Realu Alcaraz fatalnie przestrzelił. Co nie udało się kilka chwil wcześniej, powiodło się już w następnej akcji. Dogranie z prawej strony boiska na wbiegającego napastnika i pozostało mu tylko dołożyć stopę. Po konsultacji VAR sędzia odgwizdał spalonego. W 19. minucie piłka ponownie zatrzepotała w siatce gości, sędzia znów dopatrzył się spalonego. Do 4 razy sztuka mogą pono wiedzieć piłkarze gospodarzy. W 29. minucie w końcu udało się zdobyć prawidłowo bramkę, strzelcem Anuar. W 34. minucie szczęście tym razem uśmiechnęło się do Varane’a, Francuz wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Realu Madryt. W 51. minucie został im przyznany rzut karny. Do piłki podszedł Karim Benzema i wykorzystał okazję do strzelenia gola. W 60. minucie Real podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kroosa z rzutu rożnego ponownie piłkę do siatki skierował Benzema. W 85. minucie Real Madryt zdobył swojego 4 gola w tym meczu. Asystę zanotował Francuz, a z bramki cieszył się Modrić.