Antonio Conte otrzymał list z pogróżkami

Antonio Conte

foxsports.com.au

Szkoleniowiec Interu Mediolan otrzymał ostatnio list z pogróżkami. Z tego powodu w najbliższym czasie będzie chroniony przez policję.

Drużyna Antonio Conte dobrze rozpoczęła sezon w Serie A, mimo drugiego miejsca w tabeli kibice Interu mogą być zadowoleni. 50-latek mógł narzekać tylko na brak wzmocnień w formacjach, w których tego oczekiwał. Jednak teraz ma dużo większy problem, niż brak chcianych wzmocnień na dane pozycje w klubie z Mediolanu. Według informacji La Gazzetta dello Sport oraz Corriere della Sera szkoleniowiec Nerazzurrich otrzymał ochronę policji. Włoch znalazł się pod zagrożeniem życia, po tym jak otrzymał listy z pogróżkami.

Zobacz również: Arkadiusz Milik może wypaść z gry na miesiąc

Trener Interu otrzymał niedawno kopertę, w której znajdował się nabój do pistolety oraz pogróżki. Conte nie jest jedyny, który dostał takie listy. Koperty otrzymali również włoscy politycy, co pozwala sądzić, że w przypadku Conte jest to tylko żart któregoś z jego antyfanów. Sprawa jednak jest traktowana bardzo poważnie i zaraz po jej zgłoszeniu wszczęto śledztwo.

W najbliższych dniach Antonio Conte otrzyma ochronę, która będzie przebywała zarówno w pobliżu jego domu jak i ośrodka treningowego Interu Mediolan. Policja chce mieć pewność, że były szkoleniowiec Chelsea bezpiecznie trafi do domu. Funkcjonariusze liczą na to, że uda się schwytać osobę, która podrzuciła 50-latkowi kopertę z pogróżkami i nabojem.

Tego lata Conte podpadł niektórym kibicom Juventusu, którzy uważali go za klubową legendę. Podczas piłkarskiej kariery był kapitanem Juve, a po zawieszeniu butów na kołkach jako trener przywrócił Starą Damę na szczyt włoskiej piłki i zapoczątkował serię mistrzowskich tytułów, która trwa do teraz. Z klubem z Turynu rozstał się w konflikcie, ponieważ 50-latek nie porozumiał się z działaczami Juventusu co do budowy zespołu.

Conte latem objął Inter Mediolan, czyli jednego z największych rywali Juventusu. Na 50-latka spadła fala krytyki. Część kibiców chciała usunięcia jego pamiątkowej gwiazdy z Allianz Stadium. Taki pomysł nie spodobał się ani władzom Starej Damy, ani pozostałej reszcie kibiców Bianconerich. Na ten moment nie wiadomo czy sprawa z pogróżkami ma związek z kibicami Juventusu.

Źródło: La Gazzetta dello Sport, Corriere della Sera, transfery.info


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *