20. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy LIVE! Lechia Gdańsk – Wisła Kraków

W drugim meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zobaczymy starcie trzynastej z czwartą drużyną w tabeli. Wzmocniona między innymi tercetem reprezentantów Polski (Milą, Wawrzyniakiem i Wojtkowiakiem) Lechia spróbuje pokonać na własnym terenie Wisłę Kraków. Obydwie drużyny przed sezonem inspirowały do gry w europejskich pucharach, jednak tylko “Białej Gwieździe” udało się spełnić oczekiwania kibiców. Mimo to większość wskazuje drużynę Jerzego Brzęczka jako faworytów tego starcie. Kto wygra? Relację poprowadzi Kamil Gieroba.

LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW 1:0

54′ Piotr Grzelczak

SKŁADY:

Lechia: Mateusz Bąk – Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Mavroudis Bougaidis, Jakub Wawrzyniak – Maciej Makuszewski (Bruno Nazario 74′), Daniel Łukasik, Mateusz Możdżeń, Sebastian Mila (Gerson 90+3), Piotr Grzelczak – Kevin Friesenbichler (Antonio Colak 76′)

Wisła: Michał Buchalik – Maciej Sadlok, Richard Guzmics, Arkadiusz Głowacki, Łukasz Burliga – Dariusz Dudka (Mariusz Stępiński 69′), Semir Stilić, Alan Uryga – Łukasz Garguła (Rafał Boguski 46′),  Maciej Jankowski (Emmanuel Sarki 62′) – Paweł Brożek

90+3′ Ostatni gwizdek sędziego! Lechia wygrywa 1:0 po golu Piotra Grzelczaka w 54′ minucie!

90+3′ zolta kartka yellow card Żółta kartka dla Bruno Nazario.

90+3′ Zmiana w Lechii! Owacje na stojąco dla Sebastiana Mili. Wchodzi za niego Gerson, a opaskę kapitana przejął Jakub Wawrzyniak.

90′ Trzy minuty doliczone.

88′ Zaskakujący strzał Bougaidisa po rozegraniu rzutu rożnego z dystansu prosto w słupek!

87′ Po raz kolejny bliski gola Grzelczak, ale jego strzał w ostatniej chwili blokuje Głowacki!

84′ Stilić sprytnie zagrał krótko do Sadloka, ale jego strzał z dystansu wybity na rzut rożny, po którym nie zobaczyliśmy większego zagrożenia dla Lechii.

83′ Wawrzyniak fauluje Sarkiego blisko pola karnego! Jest to jednak ostry kąt i bardziej szansa na dośrodkowanie niż strzał.

81′ Brożek próbuje uderzyć, ale piłka po rykoszecie dochodzi do Boguskiego, który z bliska przestrzelił.

79′ Szósty rzut rożny dla Lechii. Kończy się właściwie tak jak pozostałe. Bez większego zagrożenia.

76 Antonio Colak wchodzi za Kevina Friesenbichlera.

76′ Kwadrans do końca. Próbuje trochę bardziej naciskać Wisła, ale nie ma z tego efektów.

74′ Pierwsza zmiana w Lechii. Bruno Nazario za Macieja Makuszewskiego.

73′ Posiadanie piłki Lechia 59%, Wisła 41%.

69′ Trzecia zmiana w Wiśle. Mariusz Stępiński za Dariusza Dudkę.

66′ Mila bardzo blisko bramki! Uderzył minimalnie obok słupka z rzutu wolnego!

65′ zolta kartka yellow card Głowacki fauluje przed swoim polem karnym Makuszewskiego. Rzut wolny dla Lechii.

63′ Brożek po raz kolejny na spalonym.

62′ Druga zmiana w Wiśle. Emmanuel Sarki zmienia Macieja Jankowskiego.

59′ Grzelczak znakomicie wypuścił Friesenbichlera, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Guzmics wybijając piłkę na rzut rożny! Ten jednak jak większość w tym meczu nic nie wniósł.

57′ Semir Stilić marnuje kolejny rzut wolny, tym razem fatalnie dośrodkowując w pole karne.

54′ Grzegorz Wojtkowiak świetnie poszedł za akcją i zagrał niemal z linii końcowej do Grzelczaka, który precyzyjnym strzałem pokonuje Buchalika!

54′ GOOOOOOOOOOOOL! PIOTR GRZELCZAK!!!

53′ Lechia ruszyła z kontrą, ale wrzutki Mili zostały dwukrotnie zatrzymane przez rywali, a chwilę później sfaulowany na trzydziestym metrze został Łukasik. Możdżeń podszedł do piłki, ale uderzył w mur.

50′ Ciekawa akcja Lechii. Wojtkowiak zagrał do Makuszewskiego ustawionego przed polem karnym, a ten od razu odegrał do Friesenbichlera. Austriak uderzył z dystansu, ale niecelnie.

47′ Na trybunach zasiadło 14 363 widzów.

46′ Zaczynamy drugą połowę! 46′ Rafał Boguski wchodzi za Łukasza Gargułę.

45+1′ Koniec pierwszej połowy. Oby druga była ciekawsza.

45′ Głowacki z zimną krwią wybije groźne dośrodkowanie Makuszewskiego.

43′ Rzut wolny dla Wisły blisko pola karnego rywali, ale fatalnie wykonany przez Stilicia.

41′ Brożek wywalczył rzut rożny, ale wrzutka Garguły prosto w ręce Bąka.

40′ Ponownie wrzuta ze skrzydła Makuszewskiego, ale pewnie łapie piłkę Buchalik.

38′ Mila wpadł w pole karne, ale przegrał starcie z Guzmicsem. Sędzia pokazuje jednak, że nie było karnego i chyba słusznie.

36′ zolta kartka yellow card Żółta kartka za faul Grzelczaka na Sadloku.

35′ Kolejna dobra okazja dla Lechii! Buchalik jednak dobrze obronił z bliska wolej Grzelczaka.

34′ Najgroźniejsza sytuacja dla Lechii. Po rzucie wolnym zagranym przez Milę piłka trafiła do Wojtkowiaka, który uderzył z woleja, ale ponad bramką.

31′ Tym razem nieco inne rozwiązanie rzutu rożnego. Mila zagrał krótko do Makuszewskiego, a ten wrzucił piłkę na głowę Grzelczaka. Ten uderzył, ale z dość trudnej pozycji i niecelnie.

29′ Głowackiemu powoli kończy się cierpliwość dla Friesenbichlera. Austriak po raz kolejny padł w polu karnym Wisły i doświadczony stoper postanowił dać reprymendę rywalowi. Do sytuacji musiał się wmieszać Sebastian Mila, ale sędzia nie reagował.

26′ Na razie bardzo dużo walki i przepychanek. Lechia stara się grać do przodu, ale brakuje wykończenia.

23′ Głowacki sprytnie zewnętrzną częścią buta zagrał z 40 metra do Stilicia w pole karne, ale tego skutecznie przyblokował Wojtkowiak i piłkę przejął Bąk.

21′ Bougaidis przypadkowo zderzył się z Łukasikiem i przez chwilę zwijał się na boisku, ale wrócił do gry.

20′ Jak na razie doświadczony Głowacki świetnie sobie radzi z Friesenbichlerem w swoim polu karnym. Austriak nie ma nic do powiedzenia w starciach bezpośrednich.

18′ Mila dobrze znalazł w swoim polu karnym Friesenbichlera, ale jego strzał zablokował Głowacki. Po chwili mamy rzut rożny, nie skuteczny, jednak moment później Mila zagrał do Makuszewskiego, a ten strzelił, ale zdecydowanie za słabo jak dla Buchalika.

15′ Tym razem Głowacki  sfaulował Friesenbichlera.

14′ zolta kartka yellow card Żółta kartka dla Garguły za faul na Makuszewskim pod polem karnym Lechii.

13′ Faul Mili na Głowackim.

10′ Sadlok popędził skrzydłem i próbował wrzucić w pole karne, ale zrobił to za słabo. Po chwili sfaulował Makuszewskiego.

8′ Makuszewski wywalczył rzut rożny. Mila zagrał w pole karne, ale piłkę wybił Głowacki.

6′ Guzmics w porę wybił piłkę spod nóg Friesenbichlera w polu karnym Lechii.

5′ Próba strzału z dystansu Łukasika, ale bardzo przestrzelił.

4′ Pierwsza akcja Wisły, ale Rafał Janicki zatrzymał skutecznie przed swoim polem karnym Łukasza Gargułę.

3′ Na razie spokojne pierwsze minuty.

1′ Mamy pierwszy gwizdek, zaczynamy mecz!

0′ Spotkanie sędziuje Szymon Marciniak z Płocka.

0′ Piłkarze obydwóch drużyn wychodzą już na boisko!