skysports.com

Zapraszam na podsumowanie meczu w grupie E. Tottenham Hotspur zmierzył się z AS Monaco w ramach 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Spotkanie wyjątkowo odbyło się na Wembley. Sędzią tego spotkania był Włoch Gianluca Rocchi.

Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla zespołu Kamila Glika. Już w 5. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Nabil Dirar którego miejsce na boisku zajął Thomas Lemar.

W 8. minucie Anglicy byli znacznie bliżsi zdobycia gola. Andrea Raggi zdążył wybić piłkę zmierzającą do siatki po strzale Dele Alli.

Po 15. minutach tego pojedynku ujrzeliśmy pierwszego gola w tym spotkaniu. Pierwsza dobra akcja AS Monaco zaowocowała golem. Bernardo Silva na 14. metrze nawinął sobie przeciwnika i huknął w narożnik bramki na 1:0.

Po pół godziny gry Francuzi prowadzili już 2:0! Rezerwowy Lemar najpierw podbił sobie piłkę po dośrodkowaniu Djibrila Sidibe, a następnie dopadł do niej i wbił z bliska pod poprzeczkę.

Tuż przed przerwą kiedy wydawało się że oba zespoły czekają na gwizdek kończący pierwszą połowę spotkania Tottenham dzięki Alderweireldowi zmniejszył rozmiary prowadzenia AS Monaco. Belg wykorzystał niewielkie spóźnienie Glika i wpakował głową piłkę do siatki po dośrodkowaniu Lameli z rzutu rożnego.

W drugiej połowie tempo spotkania znacznie siadło. W 68. minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Radamel Falcao jednak jego główka minimalnie nad poprzeczką.

Zmęczeni, sfrustrowani gospodarze, a AS Monaco kradnie cenny czas. Jeszcze przed końcem Dele Alli złożył się do strzału z półwoleja z 16. metra. Danijel Subasić odprowadził ją tylko wzrokiem poza boisko. Wynik jednak już się nie zmienił i ostatecznie AS Monaco wygrywa na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 2:1