Zmiana lidera w grupie D i awans Juventusu do 1/8 finału

W ramach piątej kolejki Ligi Mistrzów Juventus podejmował u siebie na Juventus Stadium Manchester City. W przypadku wygranej Juventus wskakiwał na pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając The Citizens i zapewniając sobie tym samym awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jeśli wygrałby Manchester City zapewniłby sobie awans z pierwszego miejsca na kolejkę przed końcem rundy grupowej. To spotkanie wygrali gospodarze 1:0 , po bramce Mario Mandżukicia w 18.minucie i tym samym wyprzedzili Manchester City o 2 punkty w tabeli.

Manchester City od początku próbował strzelić gola ,bo już w 5.minucie Fernandinho uderzył niecelnie z dystansu. W 16.minucie dobrą szansę na gola miał Fernandinho ,który przestrzelił z kilku metrów. Dwie minuty później Alex Sandro dośrodkowywał w pole karne ,a tam najlepiej znalazł się Mario Mandżukić , który pewnie umieszcza piłkę w siatce i Juventus prowadzi 1:0. W 28.minucie Bianconeri mogli podwyższyć wynik jednak w tej sytuacji strzał z pola karnego Mandżukicia obronił świetnie Joe Hart. W 44.minucie Claudio Marchisio zbyt lekko zagrał piłkę do Buffona i do piłki doszedł Kun Aguero ,którego strzał został zablokowany przez Buffona i później 37-letni bramkarz Juve nie pozwolił na dobitkę Argentyńczykowi blokując piłkę niczym rasowy obrońca. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 53.minucie korner dla gości i dośrodkowuje Fernando na głowę do Fernando ,a jego uderzenie odbija na słupek Buffon i łapie po chwili piłkę tym samym uniemożliwiając mu dojście do dobitki. Dwie minuty później mogło być 2:0 dla gospodarzy , bo świetną piłkę otrzymał Alvaro Morata ,który w sytuacji sam na sam z Hartem próbował go przelobować jednak piłka nie leciała w światło bramki , znalazł się jeszcze Sturaro ,który wślizgiem sięgnął tę piłkę i uderzył ją w słupek. W 79. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Morata i zbyt długo trzymając piłkę trafił tylko w bramkarza gości Joe Harta. Minutę później w dobrej sytuacji znalazł się po podaniu Kevina de Bruyne, Raheem Sterling i z kilku metrów uderzył w stronę dalszego rogu bramki jak się okazało niecelnie. Wynik do końca spotkania się nie zmienił i Juventus jest liderem grupy D co daje przed ostatnią kolejką  duże szanse na awans z pierwszego miejsca kiedy to Juventus pojedzie do Andaluzji grać z Sevillą. Obywatele zagrają u siebie z Borussią Monchengladbach.

Bramki: 18′ Mandžukić

Juventus Turyn: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Sturaro, Marchisio, P. Pogba, Aléx Sandro (77. Evra) – Mandžukić (54. Morata), Dybala (82. Cuadrado)

Rezerwowi: Neto – Zaza, Cuadrado, Morata, Rugani, Evra, Lemina.

Manchester City F.C.: Hart (81. Caballero) – Sagna, Demichelis, Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho (60. Delph) – Navas, Y. Touré, De Bruyne – Agüero (68. Sterling)

Rezerwowi: Caballero – Delph, Kolarov, Sterling, Maffeo, Adarabioyo, Celina.

Żółte kartki: 35′ Fernandinho (MAC),  69’Sagna (MAC), 70′ Navas (MAC)