Wymęczony awans Leverkusen

Bayer Leverkusen potrzebował dogrywki żeby pokonać Kaiserslautern 2:0 i awansować do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. 100 minut zaliczył Sebastian Boenisch.

Aptekarze trafili na dosłowną ścianę. Ani bellarabi ani Drmić, którzy mieli dogodne sytuacje nie mogli otworzyć wyniku. Opór Kaiserslautern trwał do 102 minuty kiedy to Calhanoglu z 22 metrów z rzutu wolnego pokonał Muellera. Wprowadzony w 79 minucie Stefan Kiessling nie wykorzystał okazji sam na sam w 113 minucie, ale już minutę później wpisał się na listę strzelców kiedy to wykorzystał nieporozumienie Orbana i Muellera. Dla K`lautern  w pierwszej połowie mógł trafić Ring ale Leno w niesamowity sposób uratował swój zespół przed stratą gola. Mateusz Klich, który jest zawodnikiem “czerwonych diabłów” był tylko rezerwowym.

Bayer: Leno – Donati (46′ Hilbert), Toprak, Spahić, Boenisch (100′ Wendell) – Castro, Rolfes – Bellarabi, Calhanoglu, Brandt – Drmić (79′ Kiessling).

Kaiserslautern: Mueller – Schulze, Orban, Heubach, Fomitschow – Ring, Demirbay (89′ Hofmann) – Zimmer, Matmour, Jenssen – Zoller (90′ Jacob).