Legia Warszawa w 2.kolejce fazy grupowej Ligi Europy UEFA na własnym stadionie przegrała 0:2 z SSC Napoli.

Pierwsze fragmenty spotkania nie należały do zbyt emocjonujących. Obie ekipy akcjami skrzydłami próbowały znaleźć sposób, by zmienić wynik spotkania. W 17. minucie dobrą szansę miał Martens, ale będąc w dogodnej sytuacji, posłał futbolówkę obok lewego słupka. Pierwsze zagrożenie pod bramką Gabriela stworzył Prijović, który pokusił się o uderzenie z dystansu. Kilka chwil później powinno być 0:1, bo fenomenalną interwencją popisał się Michał Pazdan, wybijając piłkę z niemal linii bramkowej. Defensywny pomocnik zablokował strzał Lopeza z kilkunastu metrów. Przed końcem pierwszej połowy żółtym kartonikiem został ukarany Jakub Rzeźniczak. Według sędziego przewinienie taktyczne defensora Legii klasyfikowało się na kartkę.

Druga odsłona kapitalnie rozpoczęła się dla przyjezdnych, ponieważ po ośmiu minutach wyszli na prowadzenie. Callejon wyśmienicie zacentrował wprost na głowę Mertensa, który z z bliskiej odległości umieścił piłkę w prawym okienku bramki. W 62. minucie Henning Berg przeprowadził podwójną roszadę taktyczną. Duda zmienił na boisku Trickovskiego oraz Nikolić zastąpił Kucharczyka. Następne minuty to festiwal uderzeń piłkarzy Legii, ale liczne próby w żaden sposób nie mogły napsuć krwi goalkeeperowi przeciwnika. Na 13. minut przed końcem na boisko został wprowadzony Higuain. Argentyńskiemu zawodnik wystarczyło sześć minut przebywania na placu gry, aby podwyższyć stan meczu. Kaddouri bardzo dobrze dostrzegł ustawionego Higuaina w pobliżu 16-ki gospodarzy, a ten wybornym strzałem w prawe okno nie dał złudzeń kibicom, którzy wierzyli w to, że Legia może zmienić swoje niekorzystne położenie. Mimo dalszych prób gości wynik zawodów utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Sędzia: Michális Koukoulákis

Skład gospodarzy: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Pazdan (89′ Makowski), Jodłowiec – Trickovski (62′ Duda), Guilherme, Kucharczyk (62′ Nikolić) – Prijović

Skład gości: Gabriel – Maggio, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam – Callejon (77′ Higuain) , Loureiro (85′ Chalobah), Valdifiori, Lopez, Mertens (74′ Kaddouri) – Gabbiadini