W meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków pewnie pokonała w Szczecinie miejscową Pogoń 3:0. Tym samym krakowski zespół wciąż nie zaznał goryczy porażki w obecnym sezonie.

Od początku spotkania do ataku ruszyli krakowianie. Pogoń od czasu do czasu przeprowadzała jednak groźne kontry. Po jednej z nich bliski strzelenia bramki był Patryk Małecki, ale jego strzał zablokował Łukasz Burliga.
W 25. minucie młody obrońca Pogoni Hubert Matynia sfaulował przed polem karnym Macieja Jankowskiego, a bramką z rzutu wolnego popisał się niezawodny w tego typu sytuacjach Semir Stilić.
Dziesięć minut później Wisła zadała drugi cios. Stilić zagrał prostopadle do wbiegającego Pawła Brożka, który ograł Radosława Janukiewicza i skierował piłkę do pustej bramki.
W końcówce pierwszej połowy swoje okazje mieli Portowcy. Najlepszą z nich był strzał głową Macieja Dąbrowskiego, wybroniony nie bez kłopotów przez Michała Buchalika.
Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron Wiślacy próbowali podwyższyć wynik. Dwójkowa akcja Brożka i Stilicia zakończyła się strzałem Bośniaka, z którym poradził sobie jednak Janukiewicz, wybijając futbolówkę na rzut rożny.
Efekty przyszły kwadrans przed końcem spotkania. W 75. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Stilić, pomknął z nią do przodu i zagrał do Brożka, który strzałem w krótki róg pokonał Janukiewicza.
Do końca spotkania gospodarze ambitnie walczyli jeszcze o honorowego gola, ale piłkarze “Białej Gwiazdy” kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili im na to. Pogoń – Wisła 0:3.

Pogoń Szczecin 0:3 (0:2) Wisła Kraków
Gol 26′ 0:1 Semir Stilić
Gol 36′ 0:2 Paweł Brożek
Gol 75′ 0:3 Paweł Brożek