T-ME: Wisła gromi Górnik na wyjeździe!

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiej klęski gospodarzy. Franciszek Smuda postanowił ponownie porotować składem i zamiast Pawła Brożka wystawił od pierwszych minut Mariusza Stępińskiego, co wszystkich zaskoczyło, bo Brożek po raz pierwszy od czterech lat zaczynał mecz na ławce rezerwowych.

To nie przeszkodziło “Białej Gwieździe”, by wysłać rywala po raz pierwszy na deski jeszcze przed przerwą. Zrobił to Semir Stilić w 38′ minucie, który wykorzystał podanie Łukasza Burligi i pokonał Pavelsa Steinborsa. Na drugą połowę wyszedł Paweł Brożek. Natychmiast dał o sobie znać w 47′ minucie podwyższając wynik na 2:0. Wtedy Górnik przystanął, a Wisła już tylko dobijała przeciwników. Kolejne trafienie zaliczył Brożek, drugiego gola strzelił Stilić i wynik ustalił Brożek, który w 83′ minucie skompletował hattricka

Dla Wisły było to pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca, gdy na wyjeździe pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Dzięki tej wygranej liderem w tabeli po tej kolejce zostanie Legia Warszawa.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:5 (0:1)
Gol 0:1 – Semir Stilić 38′
Gol 0:2 – Paweł Brożek 48′
Gol 0:3 – Paweł Brożek 61′
Gol 0:4 – Semir Stilić 78′
Gol 0:5 – Paweł Brożek 83′

Sklad skład Składy:

Górnik: Pavels Steinbors – Dominik Sadzawicki, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (87′ Mariusz Magiera), Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Adam Danch, Rafał Kosznik, Wojciech Łuczak (63′ Robert Jeż), Łukasz Madej, Mateusz Zachara (63′ Dawid Plizga).

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok, Rafał Boguski, Dariusz Dudka, Alan Uryga (84′ Emmanuel Sarki), Wilde-Donald Guerrier (46′ Paweł Brożek), Semir Stilić, Mariusz Stępiński (80′ Łukasz Garguła).

Żółta Żółta kartka:Wilde-Donald Guerrier (Wisła).

Sedzia Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).